Kamera wideo Panasonic VDR-M70K zapisuje na DVD

Kolejny, ciekawy produkt znalazł się w ofercie firmy Matsushita Electric Industrial, znanej powszechnie jako Panasonic. Niepozornie wyglądająca kamera wideo o symbolu VDR-M70K, zapisuje dane na nośnikach DVD-R i DVD-RAM.

Kamera wideo Panasonica o symbolu VDR-M70K została zaprojektowana przy współpracy z firmą Hitachi (odpowiednikiem tego modelu w ofercie Hitachi jest DZ-MV580. Wyglądają one bardzo podobnie).

W urządzeniu zastosowano matrycę CCD o rozdzielczości 1,02 miliona pikseli, która w trybie nagrywania posiada efektywną rozdzielczość 460 tysięcy pikseli, natomiast podczas wykonywania zdjęć – ok. 960 tysięcy pikseli. Podczas nagrywania obsługiwany jest format obrazu 16:9. Zastosowany w modelu VDR-M70K obiektyw pozwala na 10-krotny zoom optyczny i 240-krotny zoom cyfrowy. Efekty naszej pracy możemy obejrzeć na obrotowym wyświetlaczu LCD o przekątnej 2,5 cala. Wszystkie rejestrowane materiały zapisywane są na nośnikach o średnicy 80 mm w formatach DVD-RAM, DVD-VR oraz DVD-R.

Komunikacja z komputerem odbywa się poprzez port USB 2.0. Bateria litowo-jonowa, według zapewnień producenta, wystarcza na ponad 2 godziny pracy. Nowa kamera wideo Panasonica ma wymiary 64 x 146 x 89 mm i waży 585 gramów. Na razie nie jest jeszcze znana jej cena i data wprowadzenia na rynek.

Więcej informacji: http://www.panasonic.com


Zobacz również