'Kameralna' ochrona

Jak łatwo zbudować sieć monitoringu wideo, który nie będzie kosztował fortuny, a jednocześnie spełni swoje zadania? Program Ferro CCTV 1.5 pozwala za pomocą kamer internetowych (lub zwykłych) dokładnie obserwować wybrany teren lub pomieszczenia.

Ferro CCTV umożliwia monitorowanie zarówno pomieszczeń (np. hal produkcyjnych, magazynów, sklepów), jak i terenów otwartych (parkingi, miejsca przy dystrybutorach paliw). Przeznaczony jest dla placówek handlowych (np. banków, sklepów, stacji paliw, itp.) oraz dla posesji prywatnych. System potrafi nagrywać obraz wideo z prędkością od 1 do 25 klatek/sekundę, przez co może być stosowany do rejestracji obiektów statycznych i ruchomych.

Dzięki zastosowaniu kompresji obrazu DivX lub MPEG-4 użytkownik ma możliwość przechowywania na dysku wielu miesięcy materiału wideo. Jako źródło sygnału mogą być stosowane bardzo tanie karty telewizyjne, do których wystarczy podłączyć kamerę.

Nagrywarka

Pierwszy składnik pakietu - program Ferro CCTV Nagrywarka - umożliwia rejestrację obrazu z dowolnego rodzaju kamery i zapis materiału wideo na dysku komputera. Zapewnia pełną automatyzację procesu rejestracji nagrań, detekcję ruchu, zapis poklatkowy i kompresję obrazu za pomocą popularnych kodeków.

Odtwarzacz

Drugi program wchodzący w skład pakietu - Ferro CCTV Odtwarzacz - służy do wygodnego przeglądania nagranych zdarzeń. Oferuje wyświetlanie dokładnej daty i godziny zdarzeń, odtwarzanie z dowolną prędkością, płynny zoom pozwalający dokładnie obejrzeć wybrany fragment kadru oraz wyszukiwarkę nagrań.

Co nowego?

Jedną z nowości w wersji 1.5 jest wyszukiwarka nagrań, dzięki której, po podaniu interesującej nas daty i godziny, bez trudu znajdziemy plik zawierający nagranie z interesującego nas okresu. Program automatycznie załaduje wymagany plik i przewinie film w odpowiednie miejsce z dokładnością do jednej sekundy. Kolejną nowością jest funkcja umożliwiająca ukrycie obecności programu w systemie przed innymi użytkownikami komputera. Pozwala ona, w połączeniu z opcją automatycznego uruchamiania przy starcie systemu, na długotrwałą, bezobsługową rejestrację zdarzeń.

W nowej wersji wprowadzono także liczne modyfikacje w interfejsie użytkownika, poprawki w module renderowania strumienia wideo oraz opcję pozwalającą na ręczne ustawienie limitu długości nagrywania lub rozmiaru pliku.

Pełna wersja programu kosztuje 49 zł. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.


Zobacz również