Kamerka, która reaguje na głos

Live! Cam Voice jest nowym modelem kamerki internetowej w ofercie firmy Creative, zaprezentowanym podczas trwających w Hanowerze targów CeBIT. Atutem urządzenia jest przede wszystkim technologia umożliwiająca kierowanie ruchem kamery tam, skąd dochodzi głos jej użytkownika.

W kamerce zastosowano matrycę o rozdzielczości 1,3 mln pikseli, szerokokątny obiektyw oraz dwa mikrofony. Urządzenie wyposażono w obsługę technologii Adaptive Array Microphone - to właśnie dzięki niej mikrofon może zlokalizować źródło dźwięku (głos mówiącego) i we współpracy z wbudowanym czujnikiem ruchu skierować oko kamery w jego stronę.

Kamerka, która reaguje na głos

Creative Live! Cam Voice

Matryca przystosowana jest do przechwytywania stopklatek o rozdzielczości interpolowanej dochodzącej do 5 MP. Zastosowano w niej autoregulację ekspozycji i bieli, jak też technologię automatycznego podążania za twarzą rozmówcy podczas rozmowy (Smart Face Tracking).

Połączenie z komputerem odbywa się za pośrednictwem złącza USB 2.0. Producent jak na razie nie zdradza szczegółów dotyczących ceny i daty premiery rynkowej kamerki.

Więcej informacji: Creative