Kamery HD - co oferują i na co zwracać uwagę przy ich zakupie

5. Stabilizacja obrazu

Bardzo ważne jest, aby kamera dysponowała optyczną (nie mylić z cyfrową) stabilizacją obrazu. Rozwiązanie to zapobiega "rozmyciu" obrazu spowodowanego drżeniem ręki.

6. Złącza

W tej kwestii należy pamiętać o cyfrowym złączu HDMI, dzięki któremu bez problemu podłączymy kamerę do nowoczesnego telewizora lub projektora.

7. Zasilanie

Warto sprawdzić, ile czasu urządzenie może pracować na zastosowanym zasilaniu.

8. Wyświetlacz

Im wyższa jego rozdzielczość tym lepiej. Dobrym rozwiązaniem byłoby również sprawdzenie (jeżeli istnieje taka możliwość) czy prezentowany na nim obraz jest dobrze widoczny w dziennym świetle.

Podsumowanie

Wiedza o opisanych powyżej parametrach z pewnością przyda się przy zakupie kamery HD. Równie ważne jednak jest to, kto z niej ma korzystać. Jeżeli jest to np. dziecko, z pewnością odpowiednim rozwiązaniem dla niego będzie poręczne urządzenie cechujące się niewielkimi gabarytami (zapisuje materiał na wbudowanej pamięci flash oraz/lub na kartach pamięci) oraz niekoniecznie rozdzielczością Full HD (kamerę taką możemy kupić już za 300-400 złotych). W przypadku, gdy sprzęt ma służyć do nagrywania oficjalnych spotkań, warto natomiast zainwestować w wydajny model Full HD wyposażony w pojemny dysk twardy (oraz np. wbudowaną nagrywarkę płyt DVD lub Blu-ray) i obiektyw cechujący się dużym zoomem optycznym.

Kamery HD - co oferują i na co zwracać uwagę przy ich zakupie

Sony HDR-SR12 - hybrydowa kamera pozwalająca na zapis filmów zarówno na wbudowanym dysku twardym jak i na kartach pamięci

Wszystkie osoby noszące się z zamiarem kupna kamery HD zapraszamy do odwiedzenia Rankingu PC Worlda, w którym znajdą wyniki wnikliwych testów kilkudziesięciu urządzeń czołowych producentów obecnych na polskim rynku.

Ranking PC Worlda - kamery wideo HD.