"Kanapkowe" wodne chłodzenie Asetek

Firma Asetek przedstawiła nowy system chłodzenia wodnego, przeznaczony dla układów Nvidii. Urządzenie ma sobie bardzo dobrze radzić z odprowadzaniem ciepła generowanego przez "ekstremalnie" wydajną kartę graficzną GeForce 9800 GX2.

Nowy system przeznaczony jest do współpracy z bardzo wydajną kartą Nvidii - GeForce 9800 GX2 - stanowiącą połączenie dwóch płytek PCB, z których każda wyposażona została w osobne, komunikujące się ze sobą procesory graficzne. Nowość należy ulokować pośrodku tworząc swoistą "kanapkę z wkładką", wówczas za odprowadzanie generowanego przez GPU ciepła odpowiada stykający się z nim miedziany blok wodny. Urządzenie to w zasadzie rozwiązanie hybrydowe, korzystające również z wbudowanego niewielkiego wiatraka mającego schładzać pamięci oraz sekcję zasilania.

"Kanapkowe" wodne chłodzenie Asetek

Wodna nowość Asetek

Sprzęt generuje niewielki hałas, który - wedle deklaracji producenta - nigdy nie powinien przekroczyć poziomu 22 dB. Warto też dodać, że ma się on cechować dużą wydajnością, pozwalającą na obniżenie temperatury GPU nawet o 25 stopni Celsjusza (w porównaniu do standardowego rozwiązania korzystającego z aktywnego chłodzenia).

Niestety cena urządzenia (przeznaczone ono jest również do współpracy z kartami GeForce 9800GTX) nie została podana.

Więcej informacji: Asetek