Kancelaria Premiera ostrzega przed hakerami. Włamali się na jedno z kont

Zgodnie z informacjami podanymi właśnie przez reportera RMF FM, hakerzy włamali się na jedno z kont pracowników administracji państwowej.

Kancelaria Premiera Rady Ministrów poinformowała niedawno, że pod koniec lutego wystąpiła "możliwości nietypowej aktywności w systemie" zaznaczając jednocześnie, że nie jest to jednoznaczne z rzeczywistym wystąpieniem niepożądanego zdarzenia. Reporter RMF FM, Roman Osica, dotarł jednak właśnie do pism rozsyłanych przez KPRM do instytucji państwowych, w których ostrzega ona przed wirusem zawartym w listach wysyłanych przez osoby podszywające się pod konta Tomasza Arabskiego (byłe szefa KPRM) i Piotra Serafina (sekretarza stanu ds. europejskich w MSZ).

Dziennikarz twierdzi ponadto, że rozsyłane pisma mówią również o tym, iż hakerom mogło udać się włamać na konto jednego z pracowników administracji państwowej. Niestety obecnie nie wiadomo o kogo może chodzić oraz czy jakiekolwiek informacje zostały wykradzione.

Na koniec warto dodać, że zespół CERT od tygodnia prowadzi intensywne czynności mające na celu oczyszczenie z potencjalnych wirusów rządowej infrastruktury informatycznej.

Źródło: RMF FM