Kandydat na KDE

Ukazało się publiczne wydanie KDE 3.3 Release Candidate 2, jednego z najpopularniejszych środowisk graficznych dla systemów GNU/Linux i uniksowych. KDE łączy w sobie prostotę obsługi oraz funkcjonalność, a za dodatkową zaletą należy uznać dołączenie do środowiska kilkunastu bardzo rozbudowanych i przydatnych aplikacji.

KDE

KDE

Wraz ze środowiskiem KDE otrzymamy m.in. narzędzia systemowe, administracyjne, sieciowe, programy typu PIM, edukacyjne, do odtwarzania plików multimedialnych, tworzenia stron WWW, gry i wiele, wiele innych. KDE posiada również łatwo konfigurowalny interfejsu użytkownika, pozwalający na dostosowanie wyglądu i zachowania biurka do naszych potrzeb.

Aktualnie udostępniona wersja KDE 3.3 to tzw. 'Release Candidate' (czyli 'kandydat do wersji finalnej')- nie przynosi więc ona jakiś rewolucyjnych zmian. Całość jest po prostu stabilniejsza i dokładniej przetestowana, a zaimplementowane wcześniej funkcje zostały poprawione i dopracowane. Jeszcze w tym miesiącu możemy się natomiast spodziewać wydania oficjalnej, stabilnej wersji KDE 3.3.

Więcej informacji

http://www.kde.org/