Kanye West potwierdza: The Life of Pablo nie trafi do iTunes i Apple Music

Kanye West wydał właśnie nową płytę o tytule The Life of Pablo. Nowy album znanego rapera nie jest jednak dostępny w klasycznych kanałach sprzedaży. Osoby zainteresowane nowymi utworami tego wykonawcy mogą zapoznać się z nimi za pośrednictwem usługi streamingowej Tidal.

Usługi streamingowe zdobywają coraz większą popularność. Jednym z pierwszych i odnoszącym jak na razie największe sukcesy serwisem do strumieniowania muzyki w ramach abonamentu jest Spotify. Szwedzki startup ma jednak konkurencję. Oprócz Deezera podobny model biznesowy stosuje Tidal będący następcą WiMP oraz nowy gracz na rynku, czyli Apple Music.

Serwisy streamingowe starają się przekonać użytkowników do siebie na różne sposoby. Popularnym sposobem pozyskania klientów jest zdobycie albumów na wyłączność. Praktycznie każda usługa tego typu ma w swojej ofercie albumy, których nie da się posłuchać za pośrednictwem aplikacji konkurencji.

Zobacz również:

  • W końcu! iOS 14.5 pozwala na zmianę domyślnej aplikacji do muzyki.
Kanye West potwierdza: The Life of Pablo nie trafi do iTunes i Apple Music

Kanye West zapowiedział, że jego nowa płyta będzie dostępna tylko w ramach streamingu Tidal

The Life of Pablo zadebiutowało ekskluzywnie w ramach Tidala, a Kanye West w serwisie Twitter stwierdził, że jego nowa płyta nie pojawi się w usługach Apple. Użytkownicy Apple Music i iTunes zainteresowani twórczością Westa mogą więc zrezygnować ze słuchania The Life of Pablo lub zainstalować aplikację Tidal.

Kanye West, będący jednym z udziałowców Tidala, chce nowym albumem zachęcić fanów do przetestowania usługi. Z początku płyta miała być dostępna ekskluzywnie w tym serwisie przez tydzień, ale teraz muzyk zapowiada, że osoby zainteresowani jego płytą będą musieli pobrać aplikację Tidal.

źródło: imore.com