Karaibscy korsarze

Firma Tri Synergy została wydawcą zapowiadającej się niezwykle ciekawie strategii czasu rzeczywistego, pt. Port Royale, w której gracze będą walczyć o panowanie w rejonie Karaibów.

Gra rozgrywa się w realiach XVii w. i jest przeznaczona przede wszystkim do rozgrywki wieloosobowej. Głównym zadaniem graczy będzie uzyskanie supremacji w regionie. Port Royale oferuje graczom dwa sposoby osiągnięcia panowania w regionie - gracz może wcielić się w pirata lub kupca. Niezależnie od wybranej profesji każdy z uczestników musi wybrać jedną z czterech dostępnych w grze narodowości: Anglików, Hiszpanów, Francuzów lub Holendrów. Wcielając się w rolę pirata gracze będą zmuszeni do rabowania i zdobywania nieprzyjacielskich statków i wiosek. Kupcy natomiast będą budować swoją potęgę zakładając kolejne plantacje, ochraniając szlaki handlowe czy organizując ekspedycje przeciwko piratom. Głównym elementem rozgrywki w Port Royale będą oczywiście bitwy morskie, które w trybie taktycznym będą rozgrywane w pełnym trójwymiarze.

W trybie wieloosobowym Port Royale będzie obsługiwał do ośmiu graczy jednocześnie w sieci lokalnej lub poprzez Internet. Premiera gry przewidywana jest na drugi kwartał br.


Zobacz również