Karaibscy korsarze powracają by łupić i grabić!

Przedstawiciele Buena Vista Games poinformowali o planach stworzenia serii gier opartych na filmach opowiadających o przygodach ekscentrycznego kapitana Sparrowa, w którego wcielił się w filmie "Piraci z Karaibów" Johny Deep. Fabuła pierwszej gry, którą zapowiada BVG, oparta będzie na wydarzeniach z drugiego filmu pt. "Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest". Premiera filmu oraz gier na przenośne konsole PSP i DS planowana jest na przyszłe wakacje.

Obecnie w Los Angeles i na Karaibach trwają zdjęcia do drugiej odsłony filmu z kapitanem Jackiem Sparrowemw roli głównej pt. "Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest". Zarówno film, jak i gra o tym samym tytule, będzie opowiadać o przygodach Sparrowa podczas poszukiwań kolejnego magicznego skarbu piratów. Gra będzie dostępna tylko na przenośne konsole Sony PSP i Nintendo DS, a trafi do rąk graczy w tym samy czasie, co film do kin, czyli latem przyszłego roku. Jako ciekawostkę dodam, że na lato 2007 roku planowana jest również trzecia odsłona filmu o piratach - szczegółów na jej temat jednak jeszcze nie znamy. Obie edycje gry tworzone są w studio Griptonite Games odpowiedzialne za powstanie przeznaczonych na konsole GBA (GameBoy Advance) edycji gier "James Bond 007: Everything or Nothing" oraz "The Lord of the Rings: The Return of the King".

To jednak nie jedyne tytuły planowane przez BVG. Firma planuje bowiem stworzenie gier nawiązujących do filmu "Pirates of the Caribbean" również na konsole nowej generacji (PS3, XBOX 2). Niewiadomo jeszcze, jakie to będą platformy - firma zdradza jednak, że nad nowymi tytułami będą pracować programiści ze studia Europom, które stworzyło gry o przygodach Harry'ego Pottera, a obecnie pracuje nad takimi tytułami, jak "Batman's Begins" czy "Predator: Concrete Jungle". Czy przygody Sparrowa doczekają się wersji PC - nie wiemy.


Zobacz również