Karaoke4English i RSS4English, aplikacje do nauki angielskiego

W Android Market dominują aplikacje typowo rozrywkowe jak gry, oraz narzędzia ułatwiające pracę. Ale można znaleźć także aplikacje typowo edukacyjne, w tym pomagające w nauce języka angielskiego.


Karaoke4English

Zadaniem aplikacji jest pomoc w nauce języka angielskiego zrealizowana w dość nieszablonowy sposób. Nauka odbywa się poprzez słuchanie określonych tekstów czytanych przez lektora. W materiałach znajdują się zarówno pozycje klasyczne, literatura popularna, teksty religijne oraz przemówienia znanych osób. Słuchając materiałów możemy zapoznać się z ich poprawną wymową, a aplikacja zaznacza zdanie, które jest obecnie wypowiadane - dokładnie tak jak ma to miejsce w przypadku karaoke, więc jest czymś więcej niż słuchaniem audiobooka z otwartą książką. Oprócz tego za pomocą “tapnięcia" w ekran możemy zapoznać się z tłumaczeniem danego słowa, także w języku polskim. Sama aplikacja jest darmowa więc każdy może się zapoznać z jej działaniem. Płatne natomiast są kolejne lekcje już wewnątrz aplikacji.

RSS4English

Druga i bardzo podobna aplikacja edukacyjna służąca nauce języka angielskiego od studia Brainglass. Jej działanie jest bardzo podobne do Karaoke4English, z tą różnicą że odsłuchujemy treści z ulubionych kanałów RSS zamiast książek czy przemówień. Program pozwala agregować treści zgodne z naszymi zainteresowaniami, sprawdzać znaczenie niezrozumiałych słów i zapisywać je do późniejszego powtórzenia. Jest to ciekawa propozycja dla osób czytających zagraniczne źródła, a nie czujących się jeszcze zbyt pewnie z językiem angielskim.

Aplikacje w Android Market

Jak sprawdzicie działanie obu aplikacji koniecznie podzielcie się wrażeniami. Oba programy znajdziecie w sklepie Android Market - zarówno Karaoke4English jak i RSS4English. A jeśli chcecie zobaczyć jak aplikacja Karaoke4English działa w praktyce przed jej ściągnięciem, to najlepiej zapoznajcie się z materiałem promocyjnym od producenta w serwisie YouTube:

_