Karny dla sędziego

Na oficjalnej stronie internetowej Euro 2004 pojawiło się oświadczenie, w którym sędzia Urs Meier przeprosił angielskich kibiców za wypaczenie wyniku meczu Anglia - Portugalia, rozegranego podczas ostatnich mistrzostw Europy. Szybko okazało się jednak, że autorami sensacyjnego oświadczenia byli hakerzy, którzy zdołali włamać się na stronę Euro 2004.

Oświadczenie opublikowano na podstronie poświęconej szwajcarskiemu arbitrowi, który podczas ćwierćfinałowego meczu Anglia - Portugalia nie uznał bramki strzelonej przez Sola Cambella. To sprawiło, że mecz po regulaminowych 90 minutach zakończył się remisem, zaś rozstrzygnięcie zapadło w rzutach karnych - ostatecznie Anglicy przegrali mecz 5:6 (taki wynik wytypowali zresztą nasi czytelnicy - szczegóły można znaleźć tutaj).

Na zhackowanej stronie umieszczono sfałszowane oświadczenie, w którym Urs Meier przyznawał się do wzięcia łapówki od działacza UEFA i wypaczenia wyniku na korzyść gospodarzy Euro 2004. Znalazła się tam również zapowiedź rezygnacji Meiera z pracy w charakterze sędziego.

Administratorzy http://Euro2004.com usunęli już modyfikacje wprowadzone przez hackerów.


Zobacz również