Karta AMD Radeon z dwoma GPU Fiji dopiero w przyszłym roku

AMD opóźniło premierę swojej nowej karty graficznej. Układ z rodziny Radeon na który składają się dwa GPU o nazwie Fiji pojawi się w sprzedaży dopiero w 2016 roku. Producent wyjaśnił przyczyny tej decyzji.

Radeon z podwójnym GPU Fiji został już zapowiedziany przez firmę AMD już jakiś czas temu, ale firma postanowiła nie wprowadzać go do sprzedaży przed Świętami. Osoby zainteresowane tym układem muszą uzbroić się w cierpliwość, bo możliwość zakupu pojawi się dopiero w przyszłym roku.

Firma AMD wyjaśniła, dlaczego wprowadziła jeszcze oficjalnie do sprzedaży nowego układu graficznego. Karta Radeon korzystająca z nie jednego, a aż dwóch chipów graficznych Fiji pojawi się dopiero w przyszłym roku ze względu na zapowiedziane daty premier gogli wirtualnej rzeczywistości.

Już w przyszłym roku gracze będą mogli bawić się z wykorzystaniem PlayStation VR będzie podłączane do konsoli PlayStation 4, ale przygotowane we współpracy ze Steamem gogle HTC Vive i należące do Facebooka gogle Oculus Rift będą wymagały naprawdę mocnego komputera.

Nową kartę z rodziny Radeon zobaczymy w przyszłym roku

Nową kartę z rodziny Radeon zobaczymy w przyszłym roku

Radeon o nazwie kodowej Gemini będzie pozycjonowany jako karta idealna do generowania na goglach obrazu w wirtualnej rzeczywistości. Z początku planowano premierę na koniec 2015 roku, ale ze względu na przesunięcie premiery gogli HTC i Oculusa na 2016 rok firma AMD zrewidowała swoje plany.

Oculus Rift powinien pojawić się na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku i razem z nim do sprzedaży powinna wejść karta Radeon Gemini. Premiera gogli HTC Vive przesunięta została na styczeń.