Karta MicroSD współpracująca tylko z konkretnym urządzeniem

Sprzedawcy będą mogli wymusić na użytkowniku wykorzystanie karty pamięci MicroSD wyłącznie we wskazanym przez nich urządzeniu. Pozwoli na to nowa technologia wynaleziona przez firmy SanDisk i LG.

Firmy SanDisk i LG zaprezentowały nowy rodzaj karty MicroSD, której użycie może być ograniczone do określonego urządzenia. Na kartach takiego rodzaju będzie mogła znaleźć się zawartość przeznaczona i dostępna wyłącznie dla urządzenia wskazanego przez producenta.

Może to być na przykład muzyka dołączana w promocji do odtwarzacza MP3, czy też mapy dołączane do urządzenia do nawigacji satelitarnej. Wolna część dysku SD mogłaby być swobodnie wykorzystywana przez użytkownika. Jeśli taka karta zostałaby zainstalowana w nieprzeznaczonym dla niej urządzeniu, jej zawartość uległaby zablokowaniu.

Analitycy wskazują jednak na to, że technologia ta pojawiła się w wyjątkowo niesprzyjającym momencie. Użytkownicy chcą korzystać z zawartości kart pamięci, niezależnie od tego, w jakim urządzeniu zostaną one zainstalowane. Dwóch największych operatorów GSM w Stanach Zjednoczonych odmówiło komentarza dotyczącego wynalazku firm LG i SanDisk.