Karty graficzne AMD Radeon Big Navi trafą do nowych samochodów Tesla

AMD podpisze kolejną intrantą umowę. Nowe karty graficzne trafią do samochodów Tesli. Czy to oznacza, że zagramy w bardziej skomplikowane gry, niż Tetris i proste wyścigówki?

AMD cały czas pnie się w górę. Firma praktycznie co miesiąc zaskakuje nas nowymi, bardzo dobrymi produktami. Czerwoni wyprzedzili Intel'a oraz dzielnie walczą z Nvidią. Nic nie wskazuje, aby ktokolwiek był w stanie powstrzymać inżynierów z AMD.

System inforozrywki Tesli

System inforozrywki Tesli

Najnowsze informacje, które trafiły właśnie do Internetu sugerują, że nowe układy graficzne z rodziny Navi 23 mogą trafić do samochodów Elona Musk'a.

Tesla posiada w chwili obecnej jeden z najbardziej rozbudowanych systemów inforozrywki. Jeżeli plotki się potwierdzą nadchodzące modele nie będą już korzystać z procesorów Nvidia Tegra. Zastąpią je nowe układy od AMD, które zapewnią znacznie wyższą wydajność.

Informacje o współpracy AMD z Teslą zostały zamieszczone na Twitterze przez Patricka Shura. Wcześniej przekazywał on nam informacje o próbkach inżynieryjnych nadchodzących produktach AMD. Post pierwotnie posiadał większą ilość wiadomości, ale zostały one usunięte w celu ochrony źródła odpowiedzialnego za przeciek.

Procesory graficzne AMD w samochodach Tesli mają być wprowadzone ze względu braki mocy obliczeniowej niezbędnej do obsłużenia trybów Tesla Arcade oraz Tesla Toybox.

W chwili obecnej ani AMD, ani Tesla nie wydali oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Pewne jest, że wejście na rynek motoryzacyjny jest dla AMD niezwykle ważne. W branży tej z powodzeniem działa Intel, Nvidia oraz Google.

Źródło: techradar.com