Karty graficzne i myszki od... OCZ?

Na odbywających się na Tajwanie targach Asia Pacific Technology Summit 2006 swoje produkty zaprezentowała również firma OCZ Technology. Co ciekawe, znany głównie z produkcji pamięci i zasilaczy komputerowych producent planuje wkrótce wkroczyć na rynek... kart graficznych.

Firma OCZ Technology, która większości użytkowników kojarzy się przede wszystkim z pamięciami, zasilaczami i systemami chłodzenia dla kart graficznych oraz procesorów, planuje poszerzyć swoją ofertę o nowe produkty. Jak donosi serwis Anandtech.com, zamierza ona przy współpracy z nVidią wkroczyć na rynek kart graficznych. Pierwsze produkty z logo OCZ będą wykorzystywały układy z serii GeForce 8800.

Karty graficzne i myszki od... OCZ?

Equalizer - nowa myszka OCZ (fot. Anandtech.com)

Gigant przedstawił ponadto kilka produktów skierowanych dla graczy. Chodzi między innymi o nowe chłodzenie wodne przeznaczone dla kart graficznych oraz... myszkę komputerową. Ta ostatnia, której nadano nazwę "Equalizer", wyposażona została w niebiesko czarną obudowę oraz laserowy sensor. Urządzenie łączy się z komputerem za pomocą złącza USB i oferuje użytkownikowi kilka programowalnych przycisków, wśród których znalazł się jeden idealnie sprawdzający się (zdaniem producenta) jako przycisk "fire".

Niestety dokładna data pojawienia się na rynku nowości nie została podana.

Strona OCZ.