Karty podarunkowe Google Play od teraz dostępne też w Polsce

Google poszerza ofertę w naszym kraju. Co prawda nadal nie są u nas dostępne urządzenia z rodziny Nexus, ale od teraz użytkownicy usług giganta z Mountain View będą mogli zakupić dla siebie lub bliskich karty upominkowe Google Play.

Karty upominkowe pozwalające na zakupy cyfrowych dóbr w sklepie Google Play to nie nowość, ale użytkownicy z Polski do tej pory nie mogli ich zakupić. Wygląda jednak na to, że to się zmieni. Wprowadzenie kart upominkowych Google Play w Polsce odbędzie się najpewniej w podobnym terminie, w jakim udostępnione zostaną w Grecji i Portugalii. Sugeruje to strona pomocy Google Play, na której widnieje zapis dotyczący Polski.

Jak na razie nie ma jeszcze informacji, gdzie będzie można nabyć karty upominkowe Google Play, ale strona giganta z Mountain View obiecuje, że zostaną one udostępnione “wkrótce”. Spodziewamy się kart upominkowych na zakup aplikacji, ebooków, muzyki i filmów o nominałach 50 złotych, 75 złotych i 100 złotych. W innych regionach karty oferowane są z nominałach 10, 25 i 50 dla takich walut jak dolary, euro i funty.

Karty podarunkowe Google Play od teraz dostępne też w Polsce

Za pośrednictwem sklepu z cyfrowymi treściami użytkownicy mogą teraz kupić nie tylko aplikacje, książki i muzykę w formie plików MP3, ale też dopisać do swojego konta na własność lub wypożyczyć na ograniczony czas filmy. Wprowadzenie kart upominkowych to rozsądny kolejny krok. Z tego sposobu płacenia za treści zadowolone będą osoby, które nie posiadają odpowiedniej karty płatniczej lub nie chcą przekazywać danych karty firmie Google.

źródło: google.com