Kaspersky Anti-Virus 8.0

Kaspersky Anti-Virus 8.0 to pierwszy antywirus zaprojektowany specjalnie z myślą o nadchodzącym systemie Windows 7.

Kaspersky Anti-Virus 8.0

Informacje:http://kaspersky.pl Cena: nieznana Ocena: 7,3

Program zapewnia ochronę rezydentną przed złośliwym oprogramowaniem, umożliwia pełne skanowanie systemu (na żądanie lub według harmonogramu) w oparciu o bazę sygnatur wirusów oraz przy użyciu zaawansowanej heurystyki, ma wbudowaną zaporę sieciową oraz filtr antyspamowy, który integruje się z Outlookiem i pocztą Windows Live.

Kaspersky Anti-Virus 8.0

Kaspersky Anti-Virus 8.0

Produkt bazuje na nowym silniku skanującym, który skanuje jeszcze szybciej niż dotychczas (nawet o ok. 30%) i w mniejszym stopniu obciąża środowisko pracy. Ponadto dużo lepiej współpracuje z komputerami wyposażonymi w procesory dwu- i czterordzeniowe.

Mimo że KAV8 jest jeszcze w fazie wczesnych testów, to działa stabilnie i skutecznie, również w wersji 64-bitowej Windows 7. Jedyny problem, z jakim się spotkaliśmy, wystąpił podczas instalacji - rozwiązaniem okazało się usunięcie jednego z kluczy rejestru, mianowicie [HKLM\SOFTWARE\Microsoft\SQMClient\Windows\DisabledSessions].

Przy pierwszym uruchomieniu pojawia się kreator, który pozwala szybko skonfigurować program do pracy oraz ewentualnie rozwiązać wykryte problemy z bezpieczeństwem. Interfejs sprawia bardzo dobre wrażenie pod względem estetyki i ergonomii. Podobnie jak w większości tego typu aplikacji, opcje pogrupowano tematycznie w kilku sekcjach, co jest rozwiązaniem wielokrotnie sprawdzonym.

Udostępniona wersja testowa nie ma żadnych ograniczeń. Małym minusem jest brak wersji polskiej, ale dla testerów Windows 7 raczej nie będzie to problemem.

Plusy:

  • kompleksowa ochrona komputera
  • bardzo szybkie skanowanie
  • minimalne zużycie zasobów komputera
  • dużo opcji konfiguracyjnych

Minusy:

  • brak polskiej wersji językowej
  • problemy podczas instalacji

Podsumowanie: Kaspersky Anti-Virus 8.0 pozwala już teraz zabezpieczyć komputer z zainstalowanym Windows 7 (beta).