Kaspersky przedstawia bezpieczny system KasperskyOS

KasperskyOS to system operacyjny maksymalnie zabezpieczony przed cyberatakami. Znajdzie on zastosowanie m.in. w Internecie Rzeczy, co jest dobrą informacją, ponieważ segment ten jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa został przez producentów sprzętu mocno zaniedbany.


KasperskyOS

Kaspersky Lab to firma znana z świetnych rozwiązań dbających o bezpieczeństwo komputera. Dzisiaj poinformowała, że poszerzyła swoja ofertę oprogramowaniem o nazwie KasperskyOS.

Bezpieczny system

KasperskyOS to system operacyjny przeznaczony dla systemów wbudowanych. Został on tak zaprojektowany aby być jak najbardziej odporny na cyberataki.

"KasperskyOS został stworzy po to, aby umożliwić programom wykonywanie jedynie udokumentowanych operacji. Wykonane może zostać tylko to, co zostało określone w tej polityce, łącznie z modułami samego systemu operacyjnego" - czytamy w komunikacie firmy.

Gdzie znajdzie zastosowanie?

KasperskyOS ma znaleźć zastosowanie w branży telekomunikacyjnej, finansowej, motoryzacyjnej a także infrastrukturze krytycznej. Powinien też szeroko zagościć w segmencie Internet Rzeczy.

Wiele lat pracy

Jak informuje Kaspersky Lab pomysł stworzenia KasperskyOS pojawił się już 15 lat temu. Więcej na jego temat znajdziecie na stronie firmy.