Kaspersky przedstawia bezpieczny system KasperskyOS

KasperskyOS to system operacyjny maksymalnie zabezpieczony przed cyberatakami. Znajdzie on zastosowanie m.in. w Internecie Rzeczy, co jest dobrą informacją, ponieważ segment ten jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa został przez producentów sprzętu mocno zaniedbany.


KasperskyOS

Kaspersky Lab to firma znana z świetnych rozwiązań dbających o bezpieczeństwo komputera. Dzisiaj poinformowała, że poszerzyła swoja ofertę oprogramowaniem o nazwie KasperskyOS.

Bezpieczny system

KasperskyOS to system operacyjny przeznaczony dla systemów wbudowanych. Został on tak zaprojektowany aby być jak najbardziej odporny na cyberataki.

Zobacz również:

  • Jak ustawić animowaną tapetę na Androidzie? Zrobisz tło pulpitu z każdego filmu
  • Kaspersky Lab opuszcza Polskę

"KasperskyOS został stworzy po to, aby umożliwić programom wykonywanie jedynie udokumentowanych operacji. Wykonane może zostać tylko to, co zostało określone w tej polityce, łącznie z modułami samego systemu operacyjnego" - czytamy w komunikacie firmy.

Gdzie znajdzie zastosowanie?

KasperskyOS ma znaleźć zastosowanie w branży telekomunikacyjnej, finansowej, motoryzacyjnej a także infrastrukturze krytycznej. Powinien też szeroko zagościć w segmencie Internet Rzeczy.

Wiele lat pracy

Jak informuje Kaspersky Lab pomysł stworzenia KasperskyOS pojawił się już 15 lat temu. Więcej na jego temat znajdziecie na stronie firmy.