Kaspersky wychodzi z Polski, Norton jego godnym następcą

Każdy, kto używał oprogramowania antywirusowego Kaspersky, musiał zirytować się faktem, że producent wycofał się z naszego kraju. Na szczęście można łatwo zastąpić rosyjskie oprogramowanie czymś lepszym.

Przypomnę: w marcu niemieckie BSI ostrzegało przez użytkowaniem oprogramowania Kaspersky, twierdząc, że użytkownicy Kaspersky mogą być szpiegowani, a ich dane wykradane. W kwietniu Kaspersky wycofał się z Polski (i kilku innych krajów), o czym jego dystrybutorzy dowiedzieli się z dnia na dzień. Użytkownicy zostali zapewnieni, że dla każdego wsparcie będzie kontynuowane - do momentu wygaśnięcia subskrypcji. No właśnie, a co dalej?

Tu nie ma innej opcji, jak przejść na inny program antywirusowy. Doskonałym wyborem będzie Norton 360 Deluxe 2022 - przeczytaj i dowiedz się, dlaczego.

Norton 360 Deluxe 2022 - antywirus, któremu warto zaufać

Co wyróżnia Norton 360 Deluxe 2022 na tle konkurencji? To szereg opcji dodatkowych, powiązanych z bezpieczeństwem. Ale zacznijmy najpierw od tego, co najważniejsze, czyli ochrony. O jej skuteczności może świadczyć fakt, że oprogramowanie to od wielu lat ma stałą pozycję w naszym rankingu najlepszych programów antywirusowych. Przemawia za tym bardzo skuteczna ochrona przeciwko szkodnikom, złośliwym aplikacjom oraz stronom wykradającym dane. Sekretem tak wysokiej efektywności jest to, że działanie Nortona odbywa się na wielu poziomach. To przekłada się na skuteczność antywirusa, a dodatkowym wsparciem jest stała łączność z bazą aktualizowanych w czasie rzeczywistym zagrożeń. W efekcie program jest w stanie wykrywać najnowsze niebezpieczeństwa - w tym spyware i ransomware.

Ponadto non-stop monitoruje Wi-Fi, aby wykrywać niebezpieczeństwa. W tym celu sprawdza ruch sieciowy, a jeśli pojawiają się w nim podejrzane elementy, są natychmiast blokowane. Dzięki temu znacznie redukuje się szansę na włamanie oraz kradzież danych.

Kaspersky wychodzi z Polski, Norton jego godnym następcą

Ale na tym nie koniec - dodatkowo w ramach subskrypcji, bez żadnych dodatkowych opłat, oferowana jest sieć VPN. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla osób często podróżujących. VPN umożliwia bezpieczne podpinanie się do publicznych hotspotów - w hotelach, kawiarniach, na lotniskach i w dziesiątkach innych miejsc. Równie dobrze można korzystać z niej w domowym zaciszu, zapewniając sobie pełną ochronę prywatności oraz anonimowość online. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że wrażliwe dane nie wpadną w ręce cyberprzestępców.

Korzystasz z aplikacji do wideokonferencji lub chcesz mieć pewność, że nikt nie przejmie Twojej kamery? Norton ma dla Ciebie rozwiązanie, gwarantujące, że nikt niepowołany nie będzie w stanie wykonać za jej pomocą zdjęć lub też rozpocząć nagrywania bez Twojej zgody. Jest to funkcja SafeCam. Oferuje ona ochronę przed oprogramowaniem destrukcyjnym, które próbuje uzyskać dostęp do kamery internetowej. Po jej włączeniu niezaufane aplikacje nie mogą przechwytywać obrazów ani filmów i wysyłać treści poza komputer. Ponadto SafeCam bez przerwy monitoruje aplikacje mające dostęp do kamery internetowej i powiadamia, jeśli niechciany program próbuje uzyskać do niej dostęp.

Norton to również doskonałe rozwiązanie dla dziecka

Podczas tworzenia swojego programu Norton postawił sobie za cel dwie rzeczy: maksymalny poziom ochrony oraz zapewnienie ochrony dla użytkowników w każdym wieku. Dlatego Norton 360 Deluxe 2022 to nie tylko VPN czy blokowanie zagrożeń online, ale także pełna kontrola rodzicielska nad dostępem do każdego z objętych ochroną urządzeń. Pozwala na precyzyjne filtrowanie treści, z jakich mogą korzystać dzieci. Dotyczy to zarówno witryn internetowych, jak również wpisywanych słów kluczowych, pobieranych i instalowanych aplikacji czy oglądania materiałów wideo w sieci. Ponadto Norton wprowadził możliwość wyznaczania czasu nauki zdalnej - po uruchomieniu tej funkcji dostęp ograniczony jest wyłącznie do konkretnych witryn wymaganych przez szkołę oraz blokowane są treści mogące rozpraszać uwagę dziecka podczas lekcji.

Kaspersky wychodzi z Polski, Norton jego godnym następcą

Rodzice mogą także wyznaczyć dzienny limit, w jakim dziecko będzie w stanie łączyć się z siecią. To pozwoli na ograniczenie godzin, które spędza w internecie i umożliwi zachowanie równowagi pomiędzy życiem cyfrowym a codziennymi aktywnościami. Cyfrowej higieny należy uczyć już od najmłodszych lat. W przypadku smartfona (lub innego urządzenia zdalnego) bardzo praktyczną funkcją jest lokalizowanie miejsca pobytu dziecka. Wykorzystywany jest do tego precyzyjny mechanizm pomiaru GPS. W ten sposób można sprawdzić, czy dziecko nie wagaruje, gdzie poszło po szkole itp.

Norton ma więcej niż inni

To nadal nie wszystko, co oferuje Ci Norton. Kolejną wartą uwagi funkcją, którą zachwyca Norton 360 Deluxe 2022, jest Dark Web Monitoring. Mechanizmy producenta zajmują się nieustannym monitorowaniem Dark Webu, aby sprawdzić, czy Twoje dane osobowe nie padły łupem przestępców, którzy następnie nimi handlują. Mogą być to hasła, numery telefonów, konta ubezpieczeniowe oraz numery kart kredytowych. Jeśli takie znajdą się w Dark Webie, natychmiast otrzymasz alert. Pozwoli to na zmianę haseł i podjęcie odpowiednich działań, które zneutralizują niebezpieczeństwo. A w zmianie haseł pomoże Ci wbudowany menadżer, dzięki któremu wygenerujesz hasło nie do złamania.

Powstaje zasadnicze pytanie - za ile to wszystko? Odpowiedź na pewno Cię zaskoczy - tylko 145 zł rocznie za ochronę nawet 5 urządzeń (komputerów PC, Mac, smartfonów, tabletów). Za taką właśnie, stosunkowo niewielką kwotę, możesz nie tylko czuć się w pełni bezpieczny, ale również zapewnić ochronę swoim najbliższym.

Norton 360 Deluxe w najlepszej cenie kupisz w tym miejscu.