Kasujący robal

Symantec ostrzega internautów przed robakiem pocztowym BAT.Without.C. "Insekt" masowo rozpowszechnia się za pośrednictwem poczty elektronicznej - jeśli zdoła zainfekować komputer, może zmusić użytkownika do ponownego zainstalowania systemu.

BAT.Without.C z reguły pojawia się w komputerze w postaci załącznika do e-maila o następujących parametrach:

Tytuł: Hi!!

Treść: Hi! Guck dir mal das kranke Bild an! ;-)

Załącznik: Without.bat

Jeśli użytkownik uruchomi załączony do wiadomości plik, robak skopiuje się na wszystkie dostępne dyski i jednocześnie usunie wszystkie pliki z rozszerzeniem .bat. Później wyśle swoje kopie do wszystkich adresatów znalezionych w książce adresowej programu Outlook. Zniszczenia spowodowane przez "insekta" mogą spowodować, że niemożliwe będzie uruchomienie systemu Windows. W takim wypadku użytkownik będzie zmuszony do ponownego zainstalowania systemu.

Aby usunąć robaka, należy uaktualnić program antywirusowy i przeprowadzić kompleksowe skanowanie systemu. Jeśli aplikacja wykryje kopie BAT.Without.C, należy je usunąć.

=================

Aby otrzymywać alerty antywirusowe oraz charakterystykę najbardziej niebezpiecznych wirusów, zapisz się na bezpłatną subskrypcję newslettera "Bezpieczeństwo w sieci".

Więcej informacji: http://www.idg.pl/subskrypcje/zapisz2.asp