Katar nie jest taki zły. 5 nowych reguł, które po raz pierwszy w historii pojawią się na Mundialu

Mistrzostwa Świata w Katarze wzbudzają wiele skrajnych emocji, ale czy wiecie, że pod wieloma względami jest to również najbardziej innowacyjny Mundial w historii? Poznajcie 5. nowych reguł, które debiutują w Katarze.

(fot. Marco Pomella / Pixabay)

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej wzbudzają ogrom emocji i to nie tylko tych związanych bezpośrednio z footballem. Organizacja turnieju w Katarze budziła kontrowersje od dnia ogłoszenia gospodarza i nie zmieniło się to do dzisiaj. Nie ma się co oszukiwać, próżno szukać zwolenników Mundialu w Katarze. Niezwykły termin samego turnieju, który (szczególnie w Europie) rozbił sezon klubowy, godziny transmisji niektórych spotkań i wreszcie kontrowersje związane z samą „drogą” Kataru do organizacji turnieju sprawiają, że ciężko mówić o mistrzostwach świata 2022 jako o święcie fanów footballu.

Okazuje się jednak, że pod wieloma względami Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze są również wyjątkowe i w pewnym sensie przełomowe. Poznajcie 5 nowych reguł, które po raz pierwszy w historii piłkarskich Mundialów pojawią się właśnie podczas zmagań w Katarze.

Zobacz również:

  • Mundial 2026 - kiedy i gdzie następne Mistrzostwa Świata w piłce nożnej?
  • Mecz Polska - Albania - sprawdź, gdzie i o której obejrzeć
  • FIFA 25 of FIFA to najlepsze, co mogło spotkać EA Sports. Dlaczego?

5 nowych reguł, które po raz pierwszy w historii pojawią się na Mundialu


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: