Katastrofalna aktualizacja systemu Windows 10 powoduje uszkodzenia

Okazuje się, że najnowsza, październikowa aktualizacja Windowsa powoduje błędy. To zaskoczenie, bo wczoraj jeszcze zdawało się, że Microsoft w końcu się postarał.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że ostatnia aktualizacja systemu Windows 10 zdawała się być wręcz bezbłędna. Nic bardziej mylnego, już dzisiaj napłynęły raporty od użytkowników, którzy zgłaszają problemy z Eksploratorem plików, drukarką oraz siecią.

Windows 10, eksplorator plików

Żródło: Windows Latest

Jednym z największych błędów okazuje się problem z Eksploratorem plików. Według użytkowników przestaje on odpowiadać natychmiast po uruchomieniu. Zgłaszano również problem z migającym paskiem zadań.

„13 października 2020 r. - aktualizacja KB4579311 powoduje, że Eksplorator przestaje odpowiadać po ponownym uruchomieniu. Powoduje to, że moje menu startowe i ekran powiadomień nie reagują przez co najmniej 20 minut, zanim zaczną normalnie działać” - napisał użytkownik w Centrum Opinii

W kilku innych opiniach pojawiają się zgłoszenia błędu, który powoduje awarię drukarek. Według Centrum Pomocy ten problem można łatwo rozwiązać. Wystarczy po uruchomieniu systemu odłączyć i ponownie podłączyć urządzenie. Ponadto, zgłaszano również problemy z siecią oraz Internetem. Użytkownicy w wyniku błędu tracą pakiety sieciowe. Niestety, jeżeli masz problemy po aktualizacji, jedynym rozwiązaniem jest jej ręczne odinstalowanie za pomocą Panelu Sterowania.