Katedra na DVD

Firma Platige Image zapowiedziała na 11 sierpnia premierę dwóch wydań filmu animowanego "Katedra" Tomasza Bagińskiego. Jedno z nich będzie wydaniem limitowanym - każdy egzemplarz będzie opatrzony unikalnym numerem i autografem twórcy filmu.

"Katedra" to siedmiominutowy film animowany Tomka Bagińskiego, zrealizowany na podstawie opowiadania Jacka Dukaja. Obraz otrzymał w ubiegłym roku nagrodę Best Animated Short - Siggraph 2002, był też nominowany do Oskara.

Obydwa wydania będą miały okładki wybrane w plebiscycie czytelników serwisu Stopklatka.pl - wydanie "zwykłe" opatrzone będzie okładką, które zajęło w nim pierwsze miejsce, zaś wersja limitowana - okładką, która w konkursie uplasowała się na drugiej pozycji. W środku wydania limitowanego znajdą się dodatkowe materiały o filmie.

Na płycie DVD, oprócz filmu znajdą się również materiały o produkcji przygotowane specjalnie na potrzeby tego wydania, niewykorzystane ujęcia, wywiad z Tomaszem Babińskim oraz komentarz autora. Film będzie można obejrzeć zarówno w wersji panoramicznej (16:9), jak i z obrazem pełnoekranowym (4:3). Wydanie zostanie uzupełnione dwoma utworami muzycznymi Adama Rosiaka: oryginalną muzyką z filmu oraz dodatkową, 15-minutową wersją nagrania z gościnnym udziałem Bernadetty Gołębiowskiej oraz Małgorzaty Walewskiej.

Wydawcy zapowiadają również, że na płycie znajdą się materiały przeznaczone dla komputerowych odtwarzaczy DVD-ROM - m.in. informacje o produkcji "Katedry" oraz animacje i grafiki filmowe, a także 40 kadrów z "Katedry" w wysokiej rozdzielczości, przygotowanych do druku.

Więcej informacji:

http://www.platige.com/katedra