Kategoryzacja plików z Data Crow

Odwiecznym problemem użytkowników komputerów jest katalogowanie danych. Zadaniem Data Crow jest rozwiązanie go w jak najprostszy sposób. Najnowsza wersja 2.10 to następny krok w łatwym i funkcjonalnym zarządzaniu plikami.

Kategoryzacja plików  z Data Crow

Data Crow

Data Crow to owoc ambitnego projektu mającego na celu stworzenie menedżera wszystkich danych użytkowych komputera,, takich jak: muzyka, zdjęcia, filmy, dokumenty, czy nawet oprogramowanie. Aplikacja automatycznie wyszukuje pliki w komputerze i segreguje je w zależności od typu danych. Dzięki współpracy z takimi serwisami, jak Amazon.com, Imdb.com, Freedb.org, czy Musicbrainz.org program samodzielnie dostarcza informacji o utworach muzycznych, filmach, książkach, itp.

Użytkownik ma do dyspozycji dodatkowo system zarządzania pożyczonymi kolekcjami i funkcję oceniania plików. Co więcej, narzędzie pozwala także na stworzenie raportu w postaci dokumentu XML lub CSV, zawierającego wykaz wszystkich zgromadzonych plików i ostatnio modyfikowanych pozycji zbioru. Przydatna jest również funkcja generowania kopii zapasowej danych. Całość obsługiwana jest dzięki funkcjonalnemu interfejsowi graficznemu.

Pobierz plik

Wersja 2.10, oprócz optymalizacji procesu przeszukiwania komputera i naprawyniektórych istotnych błędów z wersji 2.9.x, dodaje również kilka nowości. Wprowadzone zostało drzewo katalogowe, które znacznie upraszcza poruszanie się po zbiorach oraz nowe schematy raportów (bazujące na XML i XSLT). Aplikacja jest napisana w języku Java, więc może pracować w każdym systemie operacyjnym. Więcej informacji oraz instrukcję ainstalacji można odnaleźć na stronie producenta.