Kawiarniany nadzorca

Crypto Tech opracowała nowoczesny system płatności dla kawiarni internetowych.

Crypto Tech na zamówienie firmy United Entertianment (do której należą m.in. centra rozrywkowe Atomic) stworzyła system iCafe-Pay, pozwalający w wygodny sposób regulować płatności za usługi w kawiarniach internetowych. System zaprojektowano w celu zautomatyzowania rozliczania czasu spędzonego przez klientów przy komputerach.

iCafe-Pay umożliwia korzystanie z kawiarnianych komputerów wyłącznie na podstawie specjalnej karty elektronicznej, gromadzącej wykupione wcześniej punkty. Za pomocą kart i umieszczonych na niej jednostek taryfikacyjnych będzie można również płacić za inne usługi oferowane w kawiarni.

Podstawowym elementem systemu są karty elektroniczne, zapewniające możliwość uzupełniania stanu konta oraz czytniki kart, znajdujące się przy każdym stanowisku. Integralną częścią sytemu jest oprogramowanie stacji bazowej - klienckiej iCafe-Pay Client, umożliwiające blokadę dostępu do usług sieciowych, a w przypadku braku karty lub wyczerpania się limitu punktów, blokowanie ekranu monitora. Oprogramowanie to pozwala także na rezerwację stacji po opłaceniu czasu rezerwacji i odejmowanie odpowiedniej ilości punktów z karty klienta.

Uzupełnieniem systemu jest oprogramowanie serwera operacji kryptograficznych iCafe-Pay Server, na który składa się program monitorujący aktywność wszystkich stacji klientów, śledzący także stan pracy agentów na komputerach klientów kawiarni oraz logujący wszelkie zdarzenia występujące w systemie. Program ten informuje o stanie punktów na kartach klientów, a także umożliwia kontrolę nad pracą administratora aplikacji iCafe-Pay Supervisor, służącej do wydawania kart, sprzedaży punktów na kartach i kontroli stanu kart, oraz ogólną konfigurację systemu.

Więcej informacji: www.cryptotech.com.pl


Zobacz również