Kazaa na trzy sposoby

Firma Sharman Networks udostępniła do pobrania najnowsze wydanie 2.6.2 swojego sztandarowego produktu, aplikacji Kazaa Media Desktop, umożliwiającej bezpośrednią wymianę plików w Internecie. Jednak na stronie producenta brak jakiejkolwiek wzmianki o nowej wersji, na próżno też szukać listy wprowadzonych zmian. Co więcej, główny plik instalacyjny programu nazywa się identycznie, jak to miało miejsce w przypadku wersji 2.6. Gdzie należy więc szukać prawdziwej przyczyny tego dyskretnego uaktualnienia?

Kazaa na trzy sposoby
Powodem powstania nowej edycji programu, oprócz konieczności wprowadzania drobnych poprawek, jest z pewnością fakt, iż firma Sharman Networks stara się wygrać w wyścigu o użytkowników z innymi aplikacjami korzystającymi z Sieci FastTrack, które reklamują się jako pozbawione dodatków reklamowo-szpiegowskich, odchudzone wersje Kazaa Media Desktop. Choć firmie udało się zamknąć serwis internetowy Kazaa Lite K++, to jak na razie przegrywa ona w walce z najnowszymi klonami swojego produktu, do których należą K-Lite oraz Kazaa Lite Resurrection.

To właśnie wydaniu najnowszej wersji nakładki K-Lite 2.6 RC 18 użytkownicy zawdzięczają niespodziewaną aktualizację Kazaa Media Desktop. K-Lite 2.6 RC 18, do swojego działania wymaga oryginalnego pliku Kazaa.exe, pochodzącego z pakietu Kazaa Media Desktop 2.6. Jak można przeczytać na forum dyskusyjnym (http://www.fasttrackhelp.com/developmentforums/index.php?showtopic=8302) K-Lite 2.6 nie współdziała z plikiem Kazaa.exe pochodzącym z najnowszego wydania 2.6.2, co prawdopodobnie leżało u podstaw działań firmy Sharman Networks (z głównej strony Kazaa Media Dekstop można pobrać już tylko wersję 2.6.2).

Atak klonów

Kazaa na trzy sposoby
K-Lite wzbogaca oryginalnego klienta sieci o szereg aplikacji dodatkowych, wśród których można wyróżnić K-Sig, wtyczkę, która pozwala rozpoczynać pobieranie plików w sieci FastTrack na podstawie kliknięcia przez użytkownika odpowiedniego odniesienia na stronie internetowej (a nie poprzez tradycyjne wyszukiwanie). Warto również zwrócić uwagę na K-Guihacker, który pozwala modyfikować niektóre elementy interfejsu oryginalnego programu oraz BadIPUpdater, zawierający listę adresów IP, które zostały rozpoznane jako dystrybutorzy groźnych plików bądź też jako maszyny organizacji walczących z wymianą plików w sieciach peer-to-peer.

Kazaa na trzy sposoby
Bogactwo dodatkowego oprogramowania można znaleźć także w najnowszym Kazaa Lite Resurrection 0.0.7, którego rozwojem zajmuje się m.in. tajemniczy Darth Vikram. Oprócz wtyczek znanych z K-Lite aplikacja instaluje również znakomity VirtualDub, służący do przechwytywania obrazu i materiałów wideo. Co więcej, do swojego działania aplikacja nie wymaga oryginalnych plików Kazaa Media Desktop, dzięki czemu użytkownik nie instaluje dodatkowego, szpiegowskiego oprogramowania dystrybuowanego razem z produktem Sharman Networks. Co więcej, od najnowszego wydania programu dostępna jest polska wersja interfejsu bez konieczności instalowania dodatkowych plików.

Wybierz własną odmianę Kazaa

K-Lite i Kazaa Lite Resurrection, choć teoretycznie podobne, różnią się jednym niezwykle istotnym szczegółem. Pierwszy z nich bazuje na najnowszym silniku 2.6, natomiast drugi, podobnie jak zamknięta Kazaa Lite K++, wykorzystuje starszą odmianę mechanizmu o numerze 2.02.

Najnowszy program Kazaa Media Desktop 2.6.2 do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3051/KaZaA.Media.Desktop.2.6.2.html

Poprzednia wersja Kazaa Media Desktop (2.6) do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2266/KaZaA.Media.Desktop.html

Najnowszy program K-Lite 2.6 RC 18 do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3053/K.Lite.2.6.RC18.html

Najnowszy program Kazaa Lite Resurrection 0.0.7 do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3052/KaZaA.Lite.Resurrection.0.0.7.html

Oficjalna strona Kazaa Media Desktop:

http://www.kazaa.com

Oficjalna strona Kazaa Lite Resurrection:

http://myimages.fourvalve.com/darthvikram/

Samodzielny plik Kazaa.exe oraz plik magnet.exe do pobrania z Internetu:

http://home.earthlink.net/~kdp-serv2/kazaa.exe+magnet.exe


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: