Kazam prezentuje dwa smartfony z Windows Phone i tablet

W ofercie firmy Kazam znanej do tej pory w kraju nad Wisłą głównie z produkcji budżetowych smartfonów dla polskiego operatora Plus pojawiły się nowe urządzenia. Wśród nich są dwa smartfony pracujące pod kontrolą Windows Phone 8.1 oraz tablety działające w oparciu o system Windows 8.1.

O współpracy marki Kazam z Microsoftem wiedzieliśmy już od dawna. Firma była jednym z wielu partnerów, jakich pozyskała firma z Redmond. Te firmy, które produkują głównie urządzenia z segmentu budżetowego, zobowiązały się do wyprodukowania urządzeń działających pod kontrolą systemów operacyjnych Microsoftu.

Na mocy tej współpracy firma Kazam, założona przez byłych pracowników HTC, przygotowała dwa nowe smartfony z Windows Phone 8.1. Poszerzają one portfolio produktowe producenta, w którym znalazł się już telefon o nazwie Thunder 340W. Do oferty dołączyły modele Thunder 450W oraz Thunder 450WL.

Zobacz również:

  • Można się rozejść - nawet 10-letnie komputery jednak z aktualizacjami Windows 11 [AKTUALIZACJA]
  • Windows 11 będzie posiadał funkcję Wake on Touch - o co chodzi?
Kazam prezentuje dwa smartfony z Windows Phone i tablet

Kazam prezentuje smartfon z Windows Phone i tablet z Windows

Nie są to niestety autorskie projekty marki Kazam, a smartfony o podobnym wyglądzie trafiły już wcześniej do sprzedaży. Kazam Thunder 450W to urządzenie bliźniaczo podobne do takich smartfonów jak Blu Win HD oraz XOLO Win Q1000. Sprzęt wyposażono w 5-calowy ekran 720p, procesor Snapdragon 200 oraz aparat 8 Mpix.

Drugi smartfon o nazwie Kazam Thunder 450WL jest bardzo podobny do modelu Kazam Thunder 450W, ale ma większy akumulator oraz moduł łączności LTE dzięki zastosowaniu procesora Snapdragon 400. Oprócz tego w ofercie producenta znalazły się trzy tablety z Windows 8.1.

Trzy tablety noszą nazwę Kazam L7, Kazam L8 i Kazam L10, gdzie cyfra w nazwie odnosi się do długości przekątnej ekranu mierzonej w calach. We wszystkich przypadkach rozdzielczość to 1280 na 800 pikseli. Urządzenia wyposażone zostały w procesory Intela oraz 1 GB (L7, L8) lub (L10) pamięci operacyjnej RAM.

źródło: neowin.net