Każdy smartfon Moto ze skanerem linii papilarnych

Wszystkie smartfony Moto, które trafią na rynek w 2016 roku, będą oferowały skaner linii papilarnych.

Motorola Atrix 4G z 2011 roku to pierwszy smartfon oferujący skaner linii papilarnych, czyli rozwiązanie obecnie praktycznie obowiązkowe w przypadku high-endowych modeli. Jak się właśnie oficjalnie dowiadujemy, firma Lenovo, która kupiła od Google w 2012 roku dział Motorola Mobility zdecydowała, że będą z niego korzystały wszystkie smartfony Moto wprowadzone na rynek w 2016 roku.

Chen Xudong piastujący stanowisko starszego wiceprezesa Lenovo poinformował dodatkowo, że w 2016 roku jego firma nie przewiduje premier modeli oferujących ekran o przekątnej mniejszej niż 5 cali. To zaś zdaje się oznaczać, że nie pojawi się kolejna generacja popularnej Motoroli Moto E.

Zobacz również:

Koniec Motoroli

Na koniec warto przypomnieć, że chiński producent poinformował niedawno, iż rezygnuje z marki Motorola. "Międzynarodowe smartfony" będzie sygnował markami Lenovo Moto (produkowane z myślą o personalizacji ich przez użytkownika) i Lenovo Vibe (skrojone na potrzeby konkretnych grup docelowych), natomiast na rynkach Stanów Zjednoczonych i Chin nie zamierza wprowadzać zmian (pozostaną marki Droid oraz Le Meng (w Chinach).