Każdy smartfon można zhakować. Nawet iPhone'a

Izraelska firma Cellebrite w zaledwie kilka sekund złamała zabezpieczenia smartfona LG G4 z najnowszą w jego przypadku wersją Androida. Przekonuje, że jest najlepsza w branży i że właściciel żadnego modelu, również iPhone'a, nie jest bezpieczny.


Izraelska firma hakuje LG G4

Izraelska firma Cellebrite zaprezentowała AFP jak w dosłownie kilka sekund złamać zabezpieczenia smartfona LG G4 pracującego pod kontrolą Androida. Dzięki temu uzyskała dostęp do każdego pliku znajdującego się na urządzeniu.

Nie chodzi tylko o "zwykłe" pliki

Specjaliści z Cellebrite twierdzą ponadto, że są w stanie uzyskać dostęp nawet do wiadomości sprzed kilku lat, które zostały już dawno wykasowane. "W przypadku niektórych urządzeń znacząca część danych jest dostępna nawet po sformatowaniu" - twierdzi Leeor Ben-Perec z Cellebrite.

Każdy smartfon, nawet iPhone'a, można złamać

Cellebrite twierdzi, że obecnie można złamać zabezpieczenia każdego smartfona, włącznie z iPhone'em. W jego przypadku izraelska firma przyznaje jednak, że został on zabezpieczony solidnym mechanizmem, którego pokonanie jest trudne.

Cellebrite - najlepsi w branży

Cellebrite podkreśla, że na rynku jest wiele urządzeń, z których zhakowaniem tylko jej specjaliści mogą sobie poradzić. Warto przypomnieć, że to właśnie prawdopodobnie ta firma na zlecenie FBI pomogła w złamaniu zabezpieczeń iPhone'a Muzułmanina, który zabił w USA 14 bezbronnych Chrześcijan.