Kensington: akcesoria komputerowe do samochodu

Kensington, producent akcesoriów komputerowych, zapowiedział wprowadzenie na rynek kilku nowości przeznaczonych dla osób często podróżujących samochodem. Wśród nich znajdzie się m.in. zestaw głośnomówiący z interfejsem Bluetooth oraz trackball w kształcie myszki.

Zestaw głośnomówiący został przystosowany do równoczesnej współpracy z trzema telefonami. Przełączanie pomiędzy nimi odbywa się za pomocą przycisków umieszczonych na obudowie urządzenia. Oferuje ponadto funkcję tłumiącą niepożądane dźwięki. Dwa zestawy baterii umożliwiają przeprowadzenie do 10 godzin rozmów.

Zestaw głośnomówiący

Zestaw głośnomówiący

Drugim z proponowanych akcesoriów jest bezprzewodowy trackball w kształcie myszki. Umożliwia sprawowanie pełnej kontroli nad multimediami bez konieczności korzystania z klawiatury komputera. Za jego pomocą obsłużymy również szereg popularnych aplikacji: od przeglądarek internetowych, poprzez aplikacje graficzne aż do pakietu biurowego. Urządzenie jest zgodne z Mac OS X 10.5, Windows Vista oraz XP.

Trackball w kształcie myszki

Trackball w kształcie myszki

Ostatnia nowość w ofercie Kensingtona to płaski zasilacz przeznaczony nie tylko do notebooków. Według firmy zużywa on o 1/3 energii mniej w porównaniu z typowymi zasilaczami. Oprócz standardowego wyjścia, oferuje również możliwość ładowania urządzeń za pośrednictwem wbudowanego portu USB.

Ładowarka podróżna

Ładowarka podróżna

Zestaw głośnomówiący i trackball trafią na rynek pod koniec stycznia w cenie około 130 dolarów za każde z urządzeń. Ładowarka podróżna jest już dostępna w sklepie Amazon.com, gdzie kosztuje około 140 dolarów.