Kenwood CR-iP500 - owalna stacja dokująca dla iPoda

Firma Kenwood zaprezentowała nową stację dokującą dla iPoda - nosi ona oznaczenie CR-iP500. Urządzenie, które wyróżnia się interesującym wyglądem, posiada ponadto wbudowany odtwarzacz płyt CD oraz tuner FM.

Kenwood CR-iP500 przykuwa wzrok interesującym wyglądem. Sprzęt cechuje owalny kształt obudowy oraz wymiary 371 x 175 x 187 mm (waga - 2,9 kg). Wyposażony on został w gniazdo pozwalające na współpracę z iPodami czwartej generacji (niestety nie jest kompatybilne z iPhone), które jest przy okazji zdolne do podładowania akumulatora przenośnego sprzętu firmy Apple.

Kenwood CR-iP500

Kenwood CR-iP500

CR-iP500 dysponuje ponadto wbudowanym odtwarzaczem płyt CD (wspiera formaty WMA i MP3) oraz tunerem FM. Umożliwia też podłączenie przenośnej pamięci USB oraz skorzystanie z poprawiającego komfort obsługi pilota zdalnego sterowania. Dźwięk generowany jest poprzez dwa wbudowane głośniki, każdy o mocy 5 W.

Kenwood CR-iP500 trafi do sprzedaży na rynku japońskim na początku przyszłego miesiąca. Jego cena (po przeliczeniu z jenów) została ustalona na poziomie około 278 USD.