Kevin Mitnick ośmieszony

Ośmieszyć Kevina Mitnicka, oszpecić należącą do niego witrynę, to cel wielu młodocianych cyberprzestępców. Niektórzy chcą się sprawdzić, innym zależy na wyrażeniu protestu przeciwko "przyziemności" jego myślenia. O co chodziło tym razem?

Swoją pierwszą witrynę,http://defensivethinking.com , Mitnick stworzył, gdy minął okres, podczas którego nie miał prawa zbliżać się do komputera. Nie cieszył się nią jednak zbyt długo - była ona na zmianę oszpecana i naprawiana - to przez jego przeciwników, to przez zwolenników.

Po przeniesieniu do innej firmy hostingowej (zmienił platformę z Windows 2000 na Linuksa), jego spokój nie trwał długo. Tym razem cztery należące do niego strony (defensivethinking.com, mitsec.com, kevinmitnick.com i mitnicksecurity.com) zostały zaatakowane przez włamywacza z Pakistanu.

Kevin Mitnick ośmieszony

Fragment podmienionej witryny Mitnicka

Wygląda na to, że tym razem chodziło o jadowity personalny atak. Zdaje się, że cyberprzestępcy nie akceptują, że ten najsłynniejszy haker naszych czasów zarabia na życie szkoląc administratorów i występując na konferencjach.