Kevin sam w domu czy Szklana Pułapka - który gwiazdkowy hit obejrzymy na święta w TV?

Kevin Sam w domu i Szklana Pułapka to filmy, które od lat są świąteczną tradycją w polskiej telewizji. W 2010 roku stacje telewizyjne stanowiły złamać tę tradycję i nie wprowadziły tych filmów do ramówki. Wywołało to w sieci wśród internautów falę oburzenia, gdyż filmy te stały się już dla wielu osób częścią świątecznej tradycji. Ostatecznie po burzy w internecie, Kevin został wyemitowany i stał się najpopularniejszym filmem oglądanym w tamte święta. A jak będzie w tym roku? Czy Kevin i John McClane powrócą?

Kevin sam w domu i Szklana Pułapka

W istocie Kevin i Szklana Pułapka to wbrew pozorom filmy bardzo podobne do siebie. Jeżeli nie wierzycie, to zobaczcie porównanie Home Alone vs Die Hard zrobione przez serwis Memorial.

Polsat zrezygnował z walki z Kevinem?

W tym roku wygląda na to, że polska telewizja (przynajmniej połowicznie) zrozumiała, że walka z gwiazdkowymi hitami nie jest słuszną drogą do pozyskania widza.

Co telewizja da nam w prezencie?

Co telewizja da nam w prezencie?

Kevin w trzech odsłonach w grudniu 2011

W tym roku powróci Kevin i to w potrójnej odsłonie. Kevin sam w domu pojawi się w tym roku trochę wcześniej, bo w Mikołajki czyli 6 grudnia. Natomiast 24 grudnia na nasze ekrany zawita Kevin Sam w Nowym Jorku, a 26 grudnia Polsat wyemituje ostatnią część serii czyli Kevin sam w domu - po raz czwarty.

Szklana Pułapka nie wróci w tym roku?

Niestety wygląda na to, że Szklanej Pułapki w te święta znowu nie będzie. Warto jednak zauważyć, że Polsat zaplanował jednak emisję filmu Szklana Pułapka 2 - tylko że znacznie wcześniej, bo już 20 listopada. Natomiast TVN pokaże już po raz kolejny Pada Shrek 26 grudnia. Może to początek nowej świątecznej tradycji z zielonym ogrem na czele?

Kevin czy Szklana Pułapka - która seria lepsza?

Kevin i Szklana Pułapka emitowane przez tyle lat w święta Bożego Narodzenia stały się częścią świątecznej tradycji. Mnie te filmy kojarzą się z Bożym Narodzeniem równie mocno jak choinka czy Św. Mikołaj. Ja trochę większy sentyment mam do Johna McClane’a. Więc w tym roku tak jak w poprzednim skorzystam z dobrodziejstw techniki i Szklaną Pułapkę obejrzę sobie z płyty Blu-ray.

Czy Wy także postrzegacie te filmy jako świąteczną tradycję? Który film bardziej lubicie - Kevin sam w domu czy Szklana Pułapka?