Keyspan: sieciowy serwer USB dla drukarek i skanerów

Niezwykle pomocne urządzenie, które umożliwia współdzielenie w sieci LAN drukarek, a także skanerów z interfejsem USB, wprowadza do sprzedaży firma Keyspan. USB Server współpracuje zarówno z PCetami, jak i Macintoshami.

Jak każdy serwer wydruku, urządzenie pozwala na korzystanie z podłączonych do niego drukarek kilku komputerom w ramach jednej sieci. Tym razem jednak, do takiego serwera możemy podłączyć również inne urządzenia wykorzystujące port USB do komunikowania się – przykładowo skanery.

Keyspan: sieciowy serwer USB dla drukarek i skanerów
USB Server posiada 4 porty USB o prędkości 12 Mbps, a podłączenie do sieci LAN zapewnia mu interfejs Ethernet 10/100 (port RJ-45). Urządzeniom podłączanym do serwera mogą zostać przypisane zarówno statyczne adresy IP, jak i przydzielane dynamicznie przez serwer DHCP. Dodatkowo zapewniono także wsparcie dla przypisywania adresów dla Macintoshy (Rendezvous).

Zobacz również:

  • Najlepsze routery na kartę SIM - jaki router kupić?

Aby skorzystać z nowego serwera USB firmy Keyspan, trzeba posiadać komputer z systemem operacyjnym Windows 2000, XP lub Mac OS X w wersji 10.2.8. Server USB Keyspan kosztuje 129 USD.

Więcej informacji: http://www.keyspan.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: