Kholat w planie wydawniczym CDP.pl

Firma CDP.pl ma przyjemność poinformować, że do planu wydawniczego dołączyła nadchodząca gra Kholat z katalogu wydawcy IMGN.PRO. Produkcja ta zostanie wydana w edycji pudełkowej i cyfrowej w pełnej polskiej wersji językowej.

Kholat to gra eksploracyjna z elementami horroru inspirowana prawdziwym wydarzeniem – tragedią na Przełęczy Diatłowa, w której dziewięcioro rosyjskich turystów zginęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Gracz zanurzy się w bezkresnej scenerii gór Ural i będzie się starał dowiedzieć, co tak naprawdę miało miejsce. Na każdym kroku pojawią się jednak kolejne pytania i wątpliwości.

Tragedia na Przełęczy Diatłowa to prawdziwe zdarzenie, do którego doszło zimą 1959 roku. Dziewięcioro wprawnych alpinistów wybrało się na wędrówkę po północnej części Uralu. Żadne z nich nie przeżyło, a ich ciała znaleziono rozrzucone po zboczu góry Chołatczachl. Rosyjscy śledczy zamknęli sprawę, gdy stwierdzono, że śmierć młodych ludzi spowodowała „potężna, nieznana siła”.

Zobacz również:

  • Zdobądź przerażającą grę za darmo! Lepiej się pośpieszyć

Najważniejsze cechy gry:

- Pierwszoosobowa gra eksploracyjna z elementami horroru

- Gra inspirowana prawdziwymi wydarzeniami: tragedią na Przełęczy Diatłowa

- Otwarta mapa świata

- Nieliniowa rozgrywka skupiająca się na poznawaniu świata i opowieści

- Główna fabuła i wiele wątków pobocznych do odkrycia przez gracza

- Wysokiej jakości grafika oparta na silniku Unreal Engine 4

Gra zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej. W role narratorów wcielą się prawdziwe gwiazdy - Andrzej Chyra, Mirosław Zbrojewicz, Miłogost Reczek, Justyna Wasilewska. Już wkrótce w sklepie CDP.pl i w innych dobrych sklepach z grami wystartują zamówienia przedpremierowe na wersję pudełkową oraz cyfrową. Wydanie pudełkowe będzie bardzo bogate – już wkrótce jego zawartość zostanie oficjalnie ogłoszona.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: