Kickstarter: ponad 4 mln USD dla gry Torment: Tides of Numenara

Serwis Kickstarter to niesamowite narzędzie, które może bardzo mocno połączyć tysiące internautów wokół wspólnego projektu. Potwierdziła to właśnie rekordowa zbiórka pieniędzy na grę Torment: Tides of Numenara.

Gra Torment: Tides of Numenara to nowa odsłona legendarnej gry Planscape: Torment. Stoi za nią studio inXile, które, aby ją zrealizować, postanowiło skorzystać z możliwości, jakie oferuje Kickstarter. Ustaliło swój minimalny cel na poziomie 900 tysięcy dolarów, co było...śmieszną kwotą. Okazało się bowiem, że zapotrzebowanie na wspomnianą grę jest przeogromne, co potwierdziło wsparcie projektu przez ponad 74 tysiące osób, które z własnej kieszeni wysupłały aż...4 188 927 dolarów! Pojawiło się też dziewięciu ofiarodawców, których datki przekraczały dziesięć tysięcy dolarów.

Warto zaznaczyć, że wśród obecnych do tej pory na Kickstarterze projektów gier, Torment: Tides of Numenara przoduje pod względem osiągniętego wsparcia. Dzięki temu, że jest ono ponad cztery razy wyższe od zakładanego, gracze mogą liczyć na znaczne rozbudowanie i ulepszenie ukochanego projektu.

Wiąże się to też jednak z wydłużeniem o kilka miesięcy terminu premiery gry, który początkowo został ustalony na grudzień 2014 roku.

Więcej informacji: Kickstarter, oficjalna strona gry