Kiedy Service Pack 1 dla Windows 7? Beta - już wkrótce

Testowe wydanie zbiorczego pakietu aktualizacji dla systemu Windows 7 zostanie udostępnione przez Microsoft w lipcu 2010 r.

Service Pack 1 dla "siódemki" nie będzie wnosił przełomowych innowacji i dodatków rozszerzających funkcjonalność systemu. Ma to być, wedle słów Gavrielli Schuster z Microsoftu, "zwykła kombinacja aktualizacji dostępnych już za pośrednictwem usługi Windows Update i dodatkowych łatek, zgłaszanych przez klientów i partnerów" (źródło: Windows Team Blog).

Najbardziej znaczącym dodatkiem w SP1 będzie zaktualizowany klient usługi Zdalny Pulpit, wykorzystujący technologię RemoteFX.

Zobacz również:

  • Forza Horizon 5 - wszystko, co chciałbyś wiedzieć o grze [23.09.2021]

Data premiery finalnej wersji pakietu SP1 dla Windows 7 wciąż nie jest znana. Jeśli wierzyć informacjom podawanym przez serwis TechARP.com (a nie ma powodu, by tego nie robić - portal kilka razy przekazywał trafne informacje dotyczące produktów Microsoftu), nastąpi ona w czwartym kwartale 2010 r.

Warto przypomnieć, że wczesna wersja testowa Service Pack 1 dla Windows 7 znalazła się w internetowych serwisach torrentowych już na początku kwietnia 2010 r.