Kiedy TCL lub Alcatel wprowadzą do sprzedaży składane smartfony?

Czy tego chcemy, czy nie składane smartfony to nowość na rynku i każdy producent będzie chciał posiadać przynajmniej jedno takie urządzenie w ofercie. Niestety, jak to z nowościami bywa składane urządzenia są drogie.

Składane smartfony są najnowszym trendem na rynku mobilnym. Urządzenia pierwszej generacji zostały zaprezentowane przez Samsunga i Huawei na targach MWC w Barcelonie w lutym tego roku. Producenci posiadają bardzo wiele pomysłów na składany smartfon, ale każde z tych urządzeń posiada cechę charakterystyczną - wysoką cenę. Zmienić to może jednak TCL wraz z Alcatelem.

Alcatel to marka tanich budżetowych telefonów, której właścicielem jest TCL Electronics (zajmujący się produkcją telewizorów). Na targach MWC pokazano kilka prototypów składanych urządzeń firmowanych przez Alcatel, których atutem ma być niższa, niż u konkurencji cena.

Kiedy TCL lub Alcatel wprowadzą do sprzedaży składane smartfony?

Źródło: pcworld.idg.com.au

TCL i Alcatel powiedzieli, że ich "pierwsze gotowe urządzenia konsumenckie" mają pojawić się "w 2020 roku", i mają cechować się atrakcyjną ceną.

Z pewnością smartfony te nie będą konkurować z flagowymi Samsung Galaxy Fold oraz Huawei Mate X. Zamiast tego mają one dostarczyć zalety płynące z zastosowania składanego urządzenia z dwoma ekranami dla przeciętnego konsumenta, który nie chce lub nie może pozwolić sobie, aby wydać wiele tysięcy złotych na telefon.

Dyrektor generalny ds. globalnej sprzedaży i marketingu w TCL Communication Peter Lee powiedział "Wraz ze wsparciem naszej siostrzanej firmy, CSOT, pokazujemy, że TCL może być innowatorem i liderem na rynku urządzeń mobilnych przyszłości". Firma wielokrotnie podkreślała, jak ważnym dla niej rynkiem są składane smartfony.

TCL Electronics wraz z Alcatel podążają inna ścieżką niż konkurenci. Ich celem jest stworzenie przystępnego cenowo składanego smartfona. Jego specyfikacja z pewnością nie będzie flagowa, a jakość wyświetlaczy niższa niż u konkurencji, ale atrakcyjna cena ma spowodować, że urządzenie stanie się popularne na rynku.

"Kiedy patrzymy na potencjał naszego elastycznego portfolio urządzeń, jesteśmy oczywiście bardzo podekscytowani tym, co wprowadzimy na rynek. Nie bierzemy jednak udziału w wyścigu o bycie pierwszym, ponieważ uważamy, że bardziej odpowiedzialne jest przyjęcie cierpliwego, przemyślanego podejścia nie tylko do rozwiązywania problemów sprzętowych, ale również współpraca z naszymi partnerami w zakresie rozwiązań programowych, aby zapewnić znaczące doświadczenie użytkownika." To również słowa przedstawicieli TCL Electronics.

Kiedy TCL lub Alcatel wprowadzą do sprzedaży składane smartfony?

Źródło: pcworld.idg.com.au

Podoba nam się koncepcja kompleksowego podejścia do tematu, a także dostosowanie produktu do realiów rynkowych. W chwili obecnej najwięcej sprzedawanych jest telefonów ze średniej półki. Flagowce w przeciągu ostatnich kilku lat znacznie podrożały, a urządzenia ze średniej półki są w chwili obecnej wystarczająco dopracowane i wydajne, aby zaspokoić potrzeby nawet wymagających konsumentów.

Shane Lee, dyrektor generalny, Global Product Center w TCL Communication powiedział "Kiedy patrzymy na praktyczne zastosowanie elastycznego wyświetlacza i składanych urządzeń mobilnych, są naprawdę trzy wyzwania, które należy pokonać: sam elastyczny wyświetlacz AMOLED, trwała obudowa mechaniczna i oczywiście oprogramowanie, które może płynnie dostosowywać się do tych nowych czynników form".

TCL Electronics wraz z marką Alcatel, której jest właścicielem i innymi podwykonawcami zaprezentowała urządzenia DragonHinge. Urządzenie to ma spopularyzować składane smartfony. W chwili obecnej to jedyne zapowiedziane urządzenie, które ma być przystępne cenowo.