Kiedy USB Power Delivery to za mało - Huawei testuje 200 W ładowarkę

Huawei ma w swojej ofercie laptopy z wsparciem dla ładowania USB Power Delivery, ale Chińczycy przygotowują specjalną, 200 W ładowarkę dla notebooków.

Czasy, kiedy 2 kg laptopa uznawaliśmy za bardzo mobilnego już dawno minęły. Obecnie niektóre 1,5 kg laptopy wydają się ciężkie i nieporęczne. Wraz z minimalizacją wymiarów komputerów przenośnych oraz rozpowszechnieniem konstrukcji z 13-14 calowymi matrycami zmniejszyły się również zasilacze. Dzięki standardowi USB Power Delivery nowoczesne komputery przenośne ładują się z wykorzystaniem złącza USB Typu C.

Huawei Matebook X Pro 2020

Huawei Matebook X Pro 2020

Energooszczędne podzespoły powodują, że standard, który przewidziany jest do przekazywania maksymalnie 100 W prądu (przy parametrach 5 V/20 A) jest w zupełności wystarczający. Okazuje się, jednak, że nie dla każdego producenta. Huawei, który obecnie ma w swojej ofercie laptopy wykorzystujące 65 W zasilacz USB Power Delivery intensywnie pracuje nad nową ładowarką dla laptopów o mocy aż 200 W.

Firma przygotowuje się do wprowadzenia znacznie mocniejszej ładowarki. W dniu 9 lipca 2020 roku nowa ładowarka Huawei o oznaczeniu 200A00P00 otrzymała certyfikat od China Compulsory Certificate w kategorii produktów do komputerów przenośnych. W specyfikacji produktu można znaleźć informacja o maksymalnej mocy ładowania, która wynosi 200 W (przy 20 V/10 A).

Nowa ładowarka została już powiązana z nadchodzącymi laptopami Huawei/Honor o oznaczeniach FRD-WDG9, FRD-WFG9, FRD-WDD9, FRD-WFD9.

Po co firmie Huawei, która produkuje ultrabooki tam mocny zasilacz? Odpowiedź jest prosta. Już wcześniej w sieci pojawiały się informacje, które wskazywały, że Huawei chce wejść na rynek laptopów dla graczy. Nowy komputer przenośny wyposażony w topowe podzespoły ma zostać zaprezentowany już w sierpniu tego roku. Spekuluje się, że nowy zasilacz o mocy 200 W został zaprojektowany specjalnie dla nowego laptopa do gier.

W chwili obecnej nie znamy specyfikacji technicznej komputera, ale spodziewamy się konstrukcji z wydajnym procesorem oraz dedykowanym układem graficznym od Nvidii.

Zobacz, jak szybciej naładować swojego smartfona.

Sprawdź, ile kosztuje Huawei Matebook 13

Źródło: huaweicentral.com