Kiedy będziemy mogli kupić Apple Watch Series 7?

Podczas California Streaming Apple oficjalnie zaprezentowało zegarki Apple Watch Series 7. Wciąż czekamy jednak na konkrety dotyczące daty ich premiery

Apple Watch Series 7. Fot. Apple

Wszyscy, którzy liczyli na więcej konkretów najnowszej generacji zegarków Apple Watch Series 7 musieli pewnie poczuć się rozczarowani.

W trakcie konferencji California Streaming gigant z Cupertino oficjalnie zaprezentował takie produkty, jak iPhone 13, Apple Watch Series 7 oraz nowe tablety iPad i iPad mini. Usłyszeliśmy wiele na temat nowych możliwości i funkcji tegorocznej generacji smartwatchy, to zabrakło w nich jednak tej najważniejszej informacji.

Zobacz również:

  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [AKTUALIZACJA]
  • Ile kosztuje nowy iPad Apple?
  • Apple Watch Series 7 - wszystko co wiemy tuż po premierze [24.09.2021]

O linii smartfonów iPhone 13 wiemy już praktycznie wszystko: od nowości, przez specyfikację techniczną, po termin rozpoczęcia przedsprzedaży oraz ceny poszczególnych modeli. Tego samego nie możemy niestety powiedzieć o inteligentnych zegarkach Apple.

Wiemy już, że design Apple Watch Series 7 nie uległ drastycznym zmianom. Osoby kupujące tegoroczne zegarki otrzymają lekko przemodelowaną, jednak wciąż dobrze znaną od lat konstrukcję z obłym kształtem koperty i zaokrąglonymi rogami. Zegarki będą charakteryzować się większym wyświetlaczem o nieco zmienionej konstrukcji, która ma zapewnić zwiększoną wytrzymałość. Tegoroczne zegarki także nieznacznie urosły. Będą dostępne w rozmiarach 41 mm oraz 45mm. Apple Watch Series 7 zaoferują także wiele nowych rozwiązań w dziedzinach zdrowotnych oraz fitness, dzięki wprowadzeniu nowego systemu: watchOS 8.

Wszystko to wygląda bardzo ciekawie, a producent z pewnością zaskoczył wszystkich obserwatorów, ponieważ udało mu się uchronić przed przeciekami dotyczącymi konstrukcji zegarków.

Kiedy jednak nowe zegarki pojawią się na rynku i jaka będzie ich cena? W trakcie California Streaming dowiedzieliśmy się, że Apple Watch Series 7 pojawi się na rynku jesienią tego roku. Producent nie podał jednak żadnych konkretów na ten temat. Wnioskujemy z tego, że będzie to zapewne późna jesień, a nowych zegarków możemy spodziewać się bliżej końca roku. Ceny smartwatchy mają zaczynać się od 399 dolarów. Szacujemy więc, że w Polsce ta kwota wyniesie około dwóch tysięcy złotych i będzie zbliżona do cen obecnych na rynku Apple Watch Series 6.