Kiedy finalnie Xiaomi Mi Mix Alpha pojawi się w sklepach?

Odpowiedzi na to pytanie nie zna chyba sam producent. Smartfon został zaprezentowany we wrześniu, a sprzedaż nadal nie została rozpoczęta.

Składane smartfony są zmorą i błogosławieństwem dla największych firm technologicznych. Giganci tacy, jak Samsung, Huawei czy Xiaomi zaprojektowali swoje urządzenia z elastycznymi wyświetlaczami, które zachwycają, ale z drugiej strony sprawiają mnóstwo kłopotów z całym procesem produkcji i wprowadzeniem do sprzedaży.

Kiedy finalnie Xiaomi Mi Mix Alpha pojawi się w sklepach?

Pod koniec września 2019 roku Xiaomi również zaprezentowało własne urządzenie z elastycznym ekranem. Mowa o smartfonie Xiaomi Mi Mix Alpha. Po raz pierwszy telefon pokazano w siedzibie Xiaomi Science and Technology Park w Pekinie.

Zobacz również:

  • Masz smartfon marki Xiaomi? Sprawdź, co czeka Cię po najnowszej aktualizacji systemu [01.04.2023]

Cena detaliczna tego urządzenia ustalona została na poziomie 19,999 juanów, co w przeliczeniu wynosi około 10900 zł netto. Xiaomi Mi Mix Alpha jest najdroższym urządzeniem chińskiego producenta. Niestety podobnie, jak w przypadku innych składanych smartfonów - Samsunga Galaxy Fold, Huaweia'a Mate X oraz Motoroli Razr również Xiaomi nie uniknęło opóźnień.

Pierwotnie Mi Mix Alpha miał trafić do pierwszych odbiorców jeszcze w 2019 roku, ale niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem. Obecnie zakup, a nawet zamówienie smartfona jest niemożliwe.

Xiaomi Mi Mix Alpha pojawił się już w sklepach Xiaomi oraz na stronie Tmall, ale nigdzie nie podano daty wysyłki produktu. Urządzenia nie ma jeszcze fizycznie w magazynach. Nie wiadomo także, na kiedy planowane są pierwsze dostawy.

Dział obsługi klienta firmy Xiaomi informuje wprost, że nie wie, kiedy urządzenie zostanie wprowadzone do sprzedaży. Z pewnością założyć można, że Mi Mix Alpha jako urządzenie koncepcyjne wyprodukowany zostanie w mocno ograniczonej liczbie egzemplarzy, która trafi do sprzedaży jedynie na niektórych rynkach i to za pośrednictwem wyselekcjonowanych sprzedawców.

Przypominamy, że Xiaomi Mi Mix Alpha posiada unikatową konstrukcję z zaginanym ekranem, który obejmuje front, boki oraz znaczną część tyłu. W środku znalazło się miejsce dla nie najnowszego już procesora Qualcomm Snapdragon 855 Plus, 12 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 512 GB wbudowanej pamięci masowej w standardzie UFS 3.0.

Źródło: gizchina.com