Kiedy kolejna konferencja Apple? Jesienią czy wcześniej?

Największa konferencja Apple za nami. WWDC 2021 trwało od 7 do 11 czerwca 2021 roku. Kiedy możemy liczyć na kolejne wydarzenie i nowości z logo nadgryzionego jabłka?


Apple zwyczajowo jest bardzo przewidywalne w sprawie terminów swoich konferencji prasowych, ale od zeszłego roku plany firmy są skutecznie burzone przez pandemię koronawirusa i komplikacje, z którymi musimy się przez nią borykać.

Konferencja Apple

Konferencja Apple

W zeszłym roku po raz pierwszy od lat Apple musiało opóźnić premierę iPhone'a. Wszystko ze względu na niedobory podzespołów, które uniemożliwiały start przedsprzedaży. Obecna sytuacja rynkowa nadal jest mocno niepewna i stawia pod znakiem zapytania kolejne wydarzenia Apple.

Zobacz również:

  • Niezwykła oferta w przedsprzedaży! iPhone 13 jedynie za 3599 złotych!
  • Recenzja: Sex Education - recenzja bez spoilerów 3 sezonu
  • Nowy Surface 22 września! Czego możemy się spodziewać?

Kiedy możemy zatem liczyć na nowe premiery sprzętowe z logo nagryzionego jabłka na obudowie?

Jesienne konferencje Apple

W zeszłym roku Apple zorganizowało aż trzy konferencje prasowe jesienią - po jednej we wrześniu, październiku oraz listopadzie. Ze względu na problemy logistyczne firma zmuszona była zaprezentować swoje nowości w odstępach czasowych. We wrześniu zobaczyliśmy zegarki Apple Watch Series 6/SE oraz iPada Air. W październiku zadebiutował spóźniony iPhone 12, a w listopadzie pokazano pierwsze komputery z procesorem Apple M1.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku również możemy oczekiwać więcej niż jednego eventu.

Wrześniowa premiera iPhone'a 13

We wrześniu 2021 roku na rynku zadebiutują nowe modele iPhone'a. Zostaną one zaprezentowane na specjalnym wydarzeniu razem z zegarkami Apple Watch. Możliwe, że obok pojawi się także nowy model bazowego iPada. Wydarzenie powinno odbyć się na początku września. Krówko po nim na rynek trafią systemu operacyjne iOS 15 oraz iPadOS 15.

Tim Cook podczas prezentacji iPhone 12

Tim Cook podczas prezentacji iPhone 12

Więcej informacji o iPhone 13 znajdziesz tutaj.

Jesienna premiera komputerów Mac

Apple w najbliższych miesiącach ma do zaprezentowania mnóstwo nowych komputerów Mac. Mówi się, że jest ich na tyle dużo, że firma przygotuje kolejną konferencję prasową. Na rynku niedługo pojawi się zupełnie nowy MacBook Pro z ekranem o przekątnej 14 lub 16 cali z większą ilością portów i złączem do ładowania MagSafe oraz przeprojektowany MacBook Air. Nie zabraknie również nowego Maca mini i większego iMaca. Jak widać nowości jest sporo, a na rynku pojawi się również Mac Pro.

Tim Cook podczas prezentacji procesora Apple M1

Tim Cook podczas prezentacji procesora Apple M1

Gigant z Cupertino prawdopodobnie zdecyduje się na zorganizowanie konferencji prasowej poświęconej komputerom Mac w październiku lub listopadzie 2021 roku. Wtedy zobaczymy również procesor Apple M2.

Jakie nowości zadebiutują w przyszłym roku

Inżynierowie Apple z pewnością projektują już urządzenia, które trafi do sprzedaży w przyszłych latach. Z ostatnich przeciwko wiemy, że w 2022 roku na rynku powinien pojawić się iPhone SE 2022. Smartfon ten ma zadebiutować na wiosennej konferencji prasowej. Urządzenie otrzyma podzespoły z iPhone 13 i obudowę, którą doskonale znamy z iPhone'a 11.

iPhone SE 2021

iPhone SE 2021

W przyszłym roku spodziewamy się także zupełnie nowego Maca Pro ze specjalnie zaprojektowanym układem Apple Silicon oraz okularów AR/VR.