Kiedy odbędzie się kolejna konferencja Apple?

W tym tygodniu odbyła się zapewne ostatnia tegoroczna konferencja Apple. Kiedy producent planuje zorganizować kolejne wydarzenie?

Plakat reklamujący wydarzenie California Streaming

Już od kilku lat Apple postępuje wedle utartego schematu, dotyczącego organizacji wydarzeń i premier nowych produktów. W ostatnich dwóch latach zmieniła się jednak formuła tych eventów. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa gigant z Cupertino został zmuszony do rezygnacji z wydarzeń na żywo, w których udział brali fani marki. Teraz o premierach dowiadujemy się ze zmontowanych wcześniej materiałów wideo, które publikowane są w formie relacji na żywo.

W takiej właśnie formie odbyły się cztery tegoroczne wydarzenia. Podczas ostatniego, które odbyło się w ten poniedziałek, Apple zaprezentowało nowe komputery przenośne MacBook Pro, trzecią generację słuchawek AirPods oraz nowe warianty głośników HomePod mini. Zaledwie miesiąc temu swoją premierę miały iPhone 13, Apple Watch Series 7, nowy iPad oraz iPad mini.

Zobacz również:

  • Apple zaprezentowało najnowsze komputery MacBook Pro!
  • Apple wyprzedza Samsunga i przejmuje koronę najczęściej wybieranych smartfonów
  • Jaki model iPad'a wybrać w 2022 roku? [PORADNIK]

Wcześniejsze eventy miały miejsce w kwietniu oraz czerwcu. Wiosną zobaczyliśmy nowe warianty iPhone'a 12, iMac'ów, trackery AirTag i dowiedzieliśmy się o ulepszeniach iPada. Czerwcowe wydarzenie w pełni poświęcone było nowościom w zakresie oprogramowania. W trakcie WWDC 2021, Apple zapowiedziało systemy macOS 12 Monterey, iOS 15, iPadOS 15 oraz watchOS 8.

Kiedy możemy więc spodziewać się kolejnego wydarzenia giganta z Cupertino? Niestety nieprędko. Spodziewamy się, że na następne nowości przyjdzie nam poczekać dopiero do wiosny 2022 roku. Co prawda od dłuższego czasu mówi się, że na początku przyszłego roku swoją premierę ma mieć druga generacja słuchawek AirPods Pro, jednak wydaje się, że Apple zdecyduje się poczekać z ich prezentacją na większe wydarzenie. Producent wciąż nie pokazał nam także nowego Maca mini, którego niektórzy obserwatorzy spodziewali się już podczas poniedziałkowego eventu. W kolejce czeka także iPhone SE 3, który zdaniem Kuo Ming-Chi ma pojawić się w pierwszej połowie 2022 roku. Wedle najnowszych przecieków wtedy też pojawią się nowe komputery iMac.

Wygląda więc na to, że na kolejną konferencję Apple przyjdzie nam poczekać jeszcze dłuższy czas. Od następnego wydarzenia dzieli nas zapewne kilka długich miesięcy.