Kiedy pojawi się Android 4.3 dla smartfonów SP, T, TX i V? Mamy oficjalną deklarację Sony

Firma Sony poinformowała w końcu, kiedy zamierza rozpocząć dostawy systemu Android 4.3 Jelly Bean dla smartfonów Xperia SP, Xperia T, Xperia TX i Xperia V.

W grudniu poprzedniego roku firma Sony rozpoczęła proces aktualizacji smartfonów Xperia Z1, Xperia Z Ultra, Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR i tabletu Xperia Tablet Z do Androida 4.3 Jelly Bean. Przynosi on wiele zmian i dodatkowych funkcji takich jak np.:

- poprawienie wydajności (Project Butter)

- optymalizacja interfejsu użytkownika

- Smart Social Camera

- tryb Battery STAMINA Mode

- opcja “Restricted Profiles” dla tabletu Z pozwalająca na stworzenie profilu z ograniczonym dostępem do wybranych zasobów

Wcześniej japońska firma zapowiedziała jednak, że Android 4.3 w listopadzie trafi też na modele Xperia SP, Xperia T, Xperia TX i Xperia V. Ich właściciele nie mogąc się doczekać aktualizacji zaczęli ją naciskać, aby podała jakieś informacje na ten temat. Działania te spowodowały, że na twitterowym koncie SonyMobile pojawił się właśnie następujący komunikat:

Komunikat SonyMobile w sprawie Androida 4.3 Jelly Bean

Komunikat SonyMobile w sprawie Androida 4.3 Jelly Bean

Czytamy w nim, że Android 4.3 jest obecnie w fazie końcowych przygotowań i proces jego dostaw na wspomniane smartfony rozpocznie się z końcem stycznia/początkiem lutego.

Co z Androidem 4.4 KitKat?

Tutaj niewiele się zmieniło. Obecnie oficjalnie wiemy jedynie tyle, że otrzymają go na pewno modele Xperia Z, Xperia ZL, Xperia Tablet Z, Xperia Z Ultra i Xperia Z1. Pod uwagę brane są również modele Xperia SP (ma chyba największe szanse), Xperia T, Xperia TX, Xperia V i Xperia ZR.