Kiedy premiera POCO F4? Debiut nowego smartfona coraz bliżej

POCO to firma, która zyskała sobie dużą sympatię użytkowników w Polsce. Zbliża się premiera jej najnowszego smartfona. Kiedy możemy się go spodziewać na naszym rynku?

redmi-k-40-s-poco-f4-zdjecie

Fot. Xiaomi

Premiera POCO F4 5G jest już coraz bliżej! W bazie danych indyjskiego urzędu certyfikującego pojawił się nowo nadany numer IMEI dla urządzenia pod nazwą kodową 220212211RI. Otrzymanie tej certyfikacji przez POCO F4 5G oznacza tylko jedno - jego premiera musi być już naprawdę blisko. Niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty wyjścia tego smartfona na rynek, jednak ze względu na poprzednie przecieki możemy się spodziewać, że powinno to nastąpić w najbliższych tygodniach.

poco-f4-5g-imei

Fot. twitter.com/@stufflistings

Sam telefon bez wątpienia będzie nie lada gratką. Dzięki temu, że ma on być zbudowany na podstawie dostępnego już Redmi K40s, wiemy naprawdę sporo na temat jego podzespołów. Za szybkie działanie smartfona będzie odpowiadał układ Snapdragon 870, wspomagany przez 8 GB pamięci RAM. Dzięki niemu 6,67-calowy ekran AMOLED będzie w stanie zaprezentować swoje odświeżanie 120 Hz nawet w najbardziej wymagających grach. Z kolei długi czas działania na baterii zapewni ogniwo o pojemności 4500 mAh, a także szybkie ładowanie 67 W. W standardzie jest oczywiście łączność 5G.

Zobacz również:

W sieci krążyły również plotki, jakoby POCO F4, wraz z Redmi K50, miały zaprezentować zupełnie nowy design średniej półki telefonów od Xiaomi. Niestety wygląda na to, że POCO F4 5G jednak nie będzie aż tak innowacyjne i zostanie przy sprawdzonej konstrukcji znanej z bliźniaczego modelu Redmi K40s.