Kiedy walka polityczna w sieci przemienia się w cyberterroryzm? - debata Computerworld

Już dziś - 6 lutego można obejrzeć transmisję online debaty: Kiedy walka polityczna w sieci przemienia się w cyberterroryzm? organizowanej przez Computerworld.

Ataki związane z ACTA na strony internetowe najważniejszych instytucji w Polsce to tylko namiastka prawdziwego cyberterroryzmu. Jeśli się coś takiego wydarzy to przyniesie opłakane skutki dla państwa i gospodarki.

W dyskusji zostaną poruszone tematy dotyczące stanu bezpieczeństwa cyberprzestrzeni, wykorzystania sieci przez cyberprzestepców i gdzie leży ta cienka, czerwona linia między walką polityczną w sieci, a cyberterroryzmem. Goście porozmawiają także o wskazówlach rządu dotyczących ochrony stron internetowych instytucji przez incydentami komputerowymi, w tym jakie kompetencje winni mieć urzędnicy administrujący siecią internetową.

Wśród zaproszonych gości:

Tomasz R. Aleksandrowicz - Wydział Administracji Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora i Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas

Piotr Kijewski - NASK/CERT

Krzysztof Liedel - Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Mirosław Maj - Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń

Marcin Marciniak - Computerworld

Michał Młotek - Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Piotr Rutkowski - Fundacja "Instytut Mikromakro".

Prowadzenie dyskusji: Andrzej Gontarz - Computerworld, i Sławomir Kosieliński - Fundacja "Instytut Mikromakro".

Aby obejrzeć transmisję z debaty należy zarejestrować się pod adresem: http://konferencje.computerworld.pl/konferencje/debatarock2012/wprogramiedebaty.html