Kierowcy będą mogli widzieć prowadzony samochód z lotu ptaka

Firma Fujitsu stworzyła technologię, dzięki której kierowcy będą mogli widzieć, co się dzieje wokół samochodu. Pozwoli to na eliminację zagrożeń wynikających z tak zwanych martwych punktów.

Firma Fujitsu Laboratories zaprezentowała system, który pozwala na dokładny monitoring otoczenia samochodu i eliminuje zagrożenia wynikające z luk w polu widzenia. Technologia wykorzystuje cztery kamery, umieszczone z każdej strony pojazdu. Na podstawie odbieranego przez nie obrazu, generowany jest widok samochodu i jego otoczenia. System używa procesora graficznego MB86R01 SoC, korzysta z OpenGL i łączy cztery obrazy pobierane z kamer, w jeden widok z lotu ptaka.

Kierowcy będą mogli widzieć prowadzony samochód z lotu ptaka

fot. Fujitsu

Fujitsu przewiduje, że nowa technologia okaże się niezwykle pomocna przy takich czynnościach jak parkowanie, zawracanie, czy włączanie się do ruchu. Ciekawe, że firma nie wspomina przy tym o zmianie pasa, jako o czynności podczas której martwe punkty szczególnie dają się we znaki.

Szczegóły systemu Fujitsu przedstawione będą na Światowym Kongresie Inteligentnych Systemów Transportu (15th World Congress on Intelligent Transport Systems), który odbywa się w Nowym Jorku i potrwa do 20 listopada.