Kierownice

Coraz szybsze i wydajniejsze procesory i karty graficzne wpłynęły na dalszy rozwój gier, które stały się łudząco realistyczne.

Coraz szybsze i wydajniejsze procesory i karty graficzne wpłynęły na dalszy rozwój gier, które stały się łudząco realistyczne.

Ocena końcowa

Ocena końcowa

Jeżeli pasjonują Cię wirtualne wyścigi, na pewno rozważałeś zakup kierownicy. Poniżej przedstawiamy tabelę, w której znajdziesz pierwszą dziesiątkę przetestowanych przez nas zestawów składających się z kierownicy i pedałów.

W ścisłej czołówce znalazły się urządzenia wyposażone w technologię ForceFeedback, która od razu zdobyła popularność wśród wszystkich zwolenników komputerowych zmagań. Pozwala ona na wierne oddanie zdarzeń, jakie występują na wirtualnych torach. Odczujesz stłuczki, poślizgi, drgania silnika i wiele innych efektów, które znacznie uatrakcyjniają wirtualne zmagania. Pięć pierwszych modeli wykorzystuje tę technologię i chociaż podnosi ona cenę urządzenia, to staje się powoli standardem dobrej kierownicy.

Zupełną nowością jest kierownica Logitech Momo Force, która zepchnęła na drugie miejsce zwycięzcę poprzedniego testu, zamieszczonego w numerze gwiazdkowym. Niestety, Microsoft Side Winder Force Feedback Wheel nie był w stanie konkurować z kierownicą Logitecha. Na tak wysokie noty zarówno w wyposażeniu, możliwościach, jak wydajności miało wpływ kilka czynników.

Parametry techniczne i wyniki testów kierownic

Parametry techniczne i wyniki testów kierownic

Kierownica została zaprojektowana przez firmę Momo, specjalizującą się w konstrukcjach kierownic wyścigowych. Ręcznie zszywana skóra, aluminiowe pedały oraz rewelacyjnie działający ForceFeedback to kilka czynników, które wpłynęły na tak wysokie noty. Dodać do tego można nowe oprogramowanie, Wing Man 4.10, duży skręt koła sterowego oraz dobrze przemyślane mocowanie. Niestety, za takie "bajery" przyjdzie Ci słono zapłacić.