Kieszonkowa drukarka od Fujifilm

Firma Fujifilm wprowadziła do swojej oferty nową drukarkę z serii Pivi - model MP-300. Urządzenie, które charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, może się komunikować z aparatem fotograficznym na trzy sposoby - poprzez port podczerwieni, złącze USB lub wykorzystując standard PictBridge.

Drukarka Fujifilm Pivi MP-300 należy tzw. urządzeń kieszonkowych, charakteryzując się przede wszystkim niewielkimi wymiarami. Urządzenie, które mierzy zaledwie 146 x 102 x 29 mm i waży 225 gramów (bez baterii i papieru), potrafi drukować zdjęcia o wielkości 61 x 46 mm (czas wydruku to około 38 sekund).

Kieszonkowa drukarka od Fujifilm

Fujifilm Pivi MP-300

Komunikacja z aparatami cyfrowymi może się odbywać na trzy sposoby - poprzez port podczerwieni, interfejs USB lub z wykorzystaniem standardu PictBridge. Nad jakością wydruków czuwa technologia Image Intelligence, natomiast możliwość wielokrotnego drukowania tej samej fotografii zapewnia funkcja "reprint".

Nowa kieszonkowa drukarka, która do zasilania wykorzystuje dwie baterie litowe typu CR2, została wyceniona przez producenta na 127 dolarów. Niestety nie wiadomo kiedy trafi na półki europejskich sklepów.